Chemik - Bank Pocztowy Pałac: mistrz ostudził rewelację sezonu

Chemik Police umocnił się na prowadzeniu w Lidze Siatkówki Kobiet. Wygrał 3:0 z czwartym w tabeli Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.
Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police

Przerwa między domowymi meczami Chemika trwała 20 dni. Mistrz Polski miał podobną tylko raz od czasu przeprowadzki ze Szczecina do Polic. Po odczuwalnej nieobecności początek pojedynku z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz nie przebiegał po myśli zespołu Marcello Abbondanzy.

Chemik przegrywał 6:10. W odwróceniu wyniku w drugiej fazie partii pomogło mu wejście z kwadratu rezerwowych, rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz i atakującej Sanji Gammy. Polsko-chorwacki duet doprowadził do remisu 14:14 i wybił z uderzenia bydgoszczanki. Chemik zwyciężył w sinusoidalnym secie 25:23.

W drugiej rundzie Chemikowi powodziło się od początku. Ekipa z Polic zaczęła rozdawać karty na boisku i była kilka kroków przed przeciwnikiem. Swoją obecność zaznaczyła najlepiej punktująca w tym sezonie spośród policzanek Chiaka Ogbogu. Zarówno blokiem, jak i asem serwisowym. Nie chciała być od niej gorsza druga środkowa Iga Chojnacka, która również pomogła gospodyniom doprowadzić do stanu 25:19.

Trzeci set wyglądał podobnie do pierwszego. Lider zapewnił sobie trochę adrenaliny i po falstarcie 1:5 musiał gonić Pałac. Trener Abbondanza zażądał dwóch przerw zanim jego podopieczne doprowadziły do wyniku 25:21. Dużą odpowiedzialność za grę wzięła na siebie w tym fragmencie Bianka Busa. Nagrodę MVP odebrała jednak po raz trzeci w sezonie, a drugi z rzędu Ogbogu.

Chemik jest liderem Ligi Siatkówki Kobiet z 37 punktami. To tylko dwa mniej niż mógł maksymalnie zdobyć. Drużyna Abbondanzy zamierza wypracować sobie komfortową sytuację przed ostatnimi meczami w rundzie rewanżowej. 12. zwycięstwo w sezonie ponownie przybliżyło ją do celu.

Chemik zdobył sześć punktów w sezonie kosztem bydgoszczanek. Powiększył nad nimi przewagę w tabeli do 12 "oczek". Z kolei Bankowi Pocztowemu Pałacowi nie udało się umocnić na czwartym miejscu. Wciąż jest w zasięgu piątych Grot Budowlanych Łódź, którzy zagrają w niedzielę z Developresem SkyRes Rzeszów.

W tym sezonie jeszcze przynajmniej jedno spotkanie Chemika z zespołem znad Brdy. Tym razem w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Gamma

Pałac: Mazurek, Balmas, Krzywicka, Różyńska, Ziółkowska, Gałucha, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Misiuna, Andersohn

MVP: Chiaka Ogbogu (Chemik)