I liga kobiet: lider poległ w Dąbrowie Górniczej

Enea Energetyk Poznań nie poradził sobie z kontuzjami dwóch ważnych zawodniczek i przegrał 1:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza w hicie 20. kolejki pierwszej ligi. Mimo to Wielkopolanki zostały na szczycie tabeli.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze Materiały prasowe / Daniel Szer / fotoszer.pl / Na zdjęciu: siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze
Zespół trenowany przez Marcina Patyka przyjechał do Dębowego Miasta bez jednej ze swoich liderek Karoliny Różyckiej. Do tego w jednej z pierwszych akcji spotkania z MKS-em Dąbrowa Górnicza boisko z powodu urazu musiała opuścić Izabela Rapacz i stało się jasne, że szanse lidera pierwszej ligi siatkarek na punkty znacząco się zmniejszyły. Wielkopolski zespół wyrównał stan meczu w drugim secie, ale potem musiał uznać wyższość Zagłębianek, które miały w swoim składzie świetnie dysponowane Aleksandrę Lipską (20 pkt) i Sandrę Szczygioł (21 pkt).

Poznańska drużyna doznała piątej porażki w sezonie, ale nie została strącona z pierwszego miejsca w klasyfikacji ekip pierwszej ligi. Enea Energetyk wyprzedza o trzy punkty rywala z Wieliczki, który pokonał bez większych kłopotów WTS KDBS Bank Włocławek, oraz Grupę Azoty PWSZ Tarnów, która straciła punkty w meczu na wyjeździe z Budowlanymi Toruń. Miejscowe przegrywały 0:2, ale zdołały doprowadzić do piątego seta i dzięki zdobytemu punktowi jest coraz bliżej uniknięcia walki o utrzymanie na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet.

W pozostałych meczach tej kolejki zabrakło większych niespodzianek. Wisła Warszawa oddała tylko jednego seta SMS-owi PZPS Szczyrk, a gliwiczanki straciły punkty z UKS Szóstką Mielec, ale za to odniosły drugie zwycięstwo z rzędu i wracają na właściwe tory po serii sześciu porażek. Do podziału punktów doszło także w starciu BlueSoft Mazovii Warszawa z klubem z Krosna, który zakończył się wygraną przyjezdnych mimo odrobienia strat przez zespół ze stolicy Polski. Akademickie Uni Opole powetowało sobie ostatnie dwie porażki zdecydowanym zwycięstwem nad Jokerem Mekro Energoremont Świecie i przybliżyło się nieznacznie do czołowej piątki drużyn pierwszej ligi.

Wyniki 20. kolejki I ligi kobiet:

WTS KDBS Bank Włocławek - 7R Solna Wieliczka 0:3 (12:25, 15:25, 18:25)

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 25:20)

Budowlani Toruń - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (21:25, 18:25, 25:21, 27:25, 7:15)

AZS Uni Opole - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)

UKS Szóstka Mielec - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice 2:3 (19:25, 25:20, 25:11, 18:25, 10:15)

BlueSoft Mazovia Warszawa - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 2:3 (20:25, 21:25, 25:23, 25:20, 13:15)

SMS PZPS Szczyrk - Wisła Warszawa 1:3 (25:22, 19:25, 20:25, 19:25)