WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zarząd PLS wydał komunikat w sprawie meczów barażowych o wejście do PlusLigi

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję w sprawie meczów barażowych o miejsce w PlusLidze. Ustalono, że zwycięzca rozgrywek I ligi automatycznie uzyska awans.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

Stocznia Szczecin wycofała się z rozgrywek w grudniu. Według regulaminu, ostatnia ekipa PlusLigi miała rywalizować w barażach z najlepszą drużyną I ligi. Ostatecznie przez to, że siatkarska ekstraklasa zmniejszyła się do trzynastu zespołów, oczekiwano zmiany zasad.

Tak też się stało. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wystosował komunikat, potwierdzając, że baraże nie odbędą się. Zwycięzca I ligi automatycznie wejdzie do PlusLigi, jeśli spełni wymogi regulaminowe. W innym wypadku premiowany awansem będzie drugi zespół klasyfikacji końcowej.

Komunikat Zarządu PLS

W związku z tym, że z rozgrywek PlusLigi wycofała się drużyna Stoczni Szczecin, w sezonie 2018/2019 nie będą rozgrywane mecze barażowe o miejsce w PlusLidze w sezonie 2019/2020.

Działając w imieniu spółki Polska Liga Siatkówki S.A. z siedzibą w Warszawie informujemy, że Klub występujący w rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/2019, który zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej, zapewni sobie możliwość udziału w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2019/2020, po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej. Przypominamy, że kluby starające się o uczestnictwo w rozgrywkach zobowiązane są do złożenia do dnia 31 marca 2019 r. wniosku o przyjęcie do PlusLigi.

W przypadku, gdy Klub zajmujący pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej 1. Ligi Mężczyzn nie spełni warunków regulaminowych, prawo do możliwości przystąpienia do rozgrywek przejdzie na Klub zajmujący drugie miejsce w rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn 
w sezonie 2018/2019.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Podium dla Przygońskiego było bardzo blisko. "Pokazał, że jest progres"

Czy PLS podjął słuszną decyzję o automatycznym awansie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / materiały prasowe

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×