Liga Mistrzów: skuteczna nauczka. Zenit Sankt Petersburg zbił ACH Volley Lublana

Zenit Sankt Petersburg nie pozwolił sobie na drugą w sezonie stratę punktu w meczu z ACH Volley Lublana. W Moskwie zwyciężył 3:0.

siatkarze Zenitu Sankt Petersburg Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Sankt Petersburg
ACH Volley Lublana w trzech wcześniej przegranych meczach w Lidze Mistrzów był lepszy od przeciwników w zaledwie trzech setach. Dwa z nich wygrał w pierwszym spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg, a w tie-breaku został pokonany dopiero na przewagi. Siatkarze z Rosji musieli więc mieć się na baczności, żeby ponownie nie ponieść strat w konfrontacji z mistrzem Słowenii.

W rewanżu Zenit był już trudny do zatrzymania. Przewagę potrzebną do wygrania 25:19 pierwszego seta wypracował sobie w jego centralnej części. Motorem napędowym ofensywy w zespole Aleksandra Klimkina był Oreol Camejo. Pięć z jego siedmiu ataków dały punkt Zenitowi, a ponadto popisał się dwoma blokami.

Słoweńcy próbowali postawić opór niepokonanemu w 2019 roku zespołowi. Fragmentami prezentowali się pozytywnie, jednak wyjść na prowadzenie w którymkolwiek z nich się nie udało. Zenit wygrał drugiego seta 25:22, a trzeciego 25:19. Faworyci zwyciężyli więc 3:0. Nie przeszkodziła im w tym ani przymusowa przeprowadzka do Moskwy, ani ograniczone możliwości do niedawna kontuzjowanych Pawła Pankowa i Artema Zelenkowa. Im dłużej trwało spotkanie, tym groźniejszy był Georg Grozer, który wspomógł Camejo i ostatecznie to został najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. Zdobył 19 "oczek".

Zenit z kompletem czterech zwycięstw prowadzi w grupie C. Słoweńcy z kompletem porażek są na dnie tabeli. W następnej kolejce mecz na szczycie podopiecznych Klimkina z Chaumont VB 52.

Zenit Sankt Petersburg - ACH Volley Lublana 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

Zenit: Camejo, Safonow, Grozer, Divis, Wołkow, Antipkin, Makarenko (libero) oraz Pankow, Siwożelez, Zelenkow (libero)

ACH: Pokersnik, Purić, Dirlić, Poluian, Videcnik, Vilimanović, Kovacić (libero) oraz Pavlović, Plesko, Brulec, Mantha

Tabela grupy C:

Mecze Punkty Sety
1. Zenit Sankt Petersburg 4 10 12:4
2. Chaumont VB 52 4 9 11:6
3. VfB Friedrichshafen 4 4 5:9
4. ACH Volley Lublana 4 1 3:12

Czy Zenit Sankt Petersburg wygra wszystkie mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów?