Liga Mistrzyń: siatkarskie lanie. Igor Gorgonzola Novara zbił Białorusinki

Igor Gorgonzola Novara rządzi w grupie z udziałem Grotu Budowlanych Łódź. Włoska drużyna wygrała 3:0 mecz bez historii z Minczanką Mińsk.

siatkarki Igora Gorgonzola Novara Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Igora Gorgonzola Novara
W spotkaniu zespołu, który dotychczas tylko wygrywa mecze i sety w Lidze Mistrzyń z klubem, który wyłącznie przegrywa, nie było trudno wskazać faworyta. Uskrzydlona zdobyciem Pucharu Włoch drużyna czuła się zobowiązana do ponownego pokonania 3:0 Minczanki Mińsk i wykonała zadanie w nieco ponad godzinę.

Mecz był pod kontrolą siatkarek z Italii, które nie pozwalały rywalkom wychodzić na prowadzenie. Ofensywą zespołu Massimo Barboliniego dowodziły Paula Yamila Nizetich (16 punktów) oraz Paola Egonu (11 punktów). W pierwszym secie Igor Gorgonzola atakował ze skutecznością 45 procent, a jego przeciwnik 19 procent. Dominacja faworyta jeszcze mocniej uwidaczniała się im dłużej trwał mecz. Szybko reagował na każdy przestój w swojej grze i zwiększał koncentrację. Gospodynie zaserwowały aż 13 asów, z których cztery były dziełem Celeste Plak. Wyniki setów 25:16, 25:13 i 25:19 mówią dużo o obrazie rywalizacji.

Igor Gorgonzola Novara rządzi w grupie z udziałem Grotu Budowlanych Łódź. Ma 12 punktów, taką samą liczbę wygranych setów i żadnego przegranego. Kolejnym wyzwaniem dla niego będzie mecz w Polsce.

Igor Gorgonzola Novara - Minczanka Mińsk 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)

Novara: Nizetich, Chirichella, Egonu, Plak, Stufi, Carlini, Sansonna (libero) oraz Camera, Bici, Zannoni.

Minczanka: Salikowa, Anisowa, Waładzko, Sakolczyk, Gryszkiewicz, Kalinouskaja, Fedarinczik (libero) oraz Stoliar, Kawalczuk, Hanijewa (libero).

Mecze Punkty Sety
1. Igor Gorgonzola Novara 4 12 12:0
2. Grot Budowlani Łódź 4 8 9:5
3. RC Cannes 4 4 5:9
4. Minczanka Mińsk 4 0 0:12

Czy Igor Gorgonzola Novara wygra wszystkie mecze w fazie grupowej?