Jovana Brakocević wciąż najlepsza. Punkty, bloki, asy 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

W 19. serii gier Ligi Siatkówki Kobiet, podobnie jak w poprzednich kolejkach, najlepiej punktującą została liderka Grot Budowlanych, Jovana Brakocević. Z dobrej strony pokazały się też m.in. Iga Chojnacka, Kornelia Moskwa czy Alicia Ogoms.

Beata Kacperska
Beata Kacperska
Jovana Brakocević-Canzian (z numerem 6) WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Jovana Brakocević-Canzian (z numerem 6)
Rywalizacja w Lidze Siatkówki Kobiet nie zwalnia tempa, a walka staje się coraz bardziej zacięta. W miniony weekend zacięty bój można było obserwować m.in. w Łodzi, gdzie po pięciosetowym pojedynku ze zwycięstwa cieszył się Chemik Police, który pokonał Grot Budowlanych. Liderką łódzkiej ekipy i najlepiej punktującą zawodniczką kolejki ponownie była Jovana Brakocević - atakująca zapisała na swoim koncie 26 "oczek".

W 19. kolejce LSK z bardzo dobrej strony pokazały się także Ewelina Krzywicka i Tamara Gałucha, zawodniczki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, które poprowadziły swój zespół do zwycięstwa w meczu z KSZO. W zespole z Ostrowca prym wiodła za to Koleta Łyszkiewicz, która zdobyła 21 punktów.

Najlepiej punktujące:
1. Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź) - 26 punktów
2. Ewelina Krzywicka, Tamara Gałucha (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) - 22 punkty
3. Koleta Łyszkiewicz (KSZO Ostrowiec) - 21 punktów

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

W minionej serii gier królowymi w grze blokiem były dwie zawodniczki, które stanęły po przeciwnych stronach siatki we wspomnianym pojedynku aktualnych medalistów mistrzostw Polski. Jaroslava Pencova i Iga Chojnacka zanotowały w tym elemencie po 7 punktów. Niewiele mniej "oczek" zdobyła kanadyjska środkowa reprezentująca barwy Energi MKS-u Kalisz, Alicia Ogoms (5 bloków).

Najlepiej blokujące:
1. Jaroslava Pencova (Grot Budowlani Łódź), Iga Chojnacka (Chemik Police) - 7 bloków
2. Alicia Ogoms (Energa MKS Kalisz) - 5 bloków
3. Anna Łozowska (#VolleyWrocław), Koleta Łyszkiewicz (KSZO Ostrowiec), Marta Ziółkowska, Ewelina Krzywicka, Tamara Gałucha (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) - 4 bloki

W polu serwisowym najlepiej radziły sobie za to Kornelia Moskwa i wspomniana już Alicia Ogoms, punktując serwisem po 5 razy. Zarówno zawodniczka BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, jak i Energi MKS-u Kalisz dołożyły tym samym cenne cegiełki do końcowego zwycięstwa swoich drużyn za 3 punkty. W 19. serii meczów LSK na zagrywce dobrze dysponowane były też Magdalena Soter, Patrycja Balmas i Magdalena Stysiak, które zaserwowały po 3 asy.

Najlepiej zagrywające:
1. Kornelia Moskwa (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Alicia Ogoms (Energa MKS Kalisz) - 5 asów
2. Magdalena Soter (#VolleyWrocław), Patrycja Balmas (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Magdalena Stysiak (Grot Budowlani Łódź) - 3 asy
3. Tamara Gałucha (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Bianka Busa, Martyna Łukasik (Chemik Police), Petja Barakowa (Developres SkyRes Rzeszów), Olivia Różański (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź), Justyna Wojtowicz (KSZO Ostrowiec), Paulina Szpak (Enea PTPS Piła), Ljubica Kecman (Energa MKS Kalisz), Alicja Grabka (E.Leclerc Radomka Radom) - 2 asy

Która zawodniczka była najlepsza w 19. kolejce LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×