Giba wróci na parkiet. Zagra w barwach drużyny IBB Polonii Londyn

Jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy świata znów wybiegnie na parkiet. W połowie kwietnia Giba zagra w barwach siatkarskiej drużyny IBB Polonii Londyn w meczu kończącym sezon 2018/2109 w lidze angielskiej.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Giba WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Giba
- Londyn ma ogromny potencjał jako miasto, a IBB Polonia Londyn ma ogromny potencjał zrobienia czegoś niesamowitego, dzięki ludziom pełnym pasji i miłości do siatkówki. Ja zakończyłem już moją karierę, ale cały czas na sercu leży mi dobro tej dyscypliny. Wracam więc na boisko, bo nasz sport potrzebuje osób, które swoim wizerunkiem mogą przyciągnąć kibiców i sponsorów - powiedział Giba.

Występ Brazylijczyka ma z jednej strony pomóc drużynie IBB Polonii Londyn w osiągnięciu wyniku sportowego, a z drugiej przyciągnąć na trybuny hali Crystal Palace National Sports Centre jak najwięcej kibiców. Zobaczenie na boisku jednego z najlepszych siatkarzy na świecie może pomóc w promowaniu tej dyscypliny w Anglii.

Czytaj także: we wtorek ZAKSA i Trefl odrobią zaległości w PlusLidze

- Znany na całym świecie Giba ciągle aktywnie działa na rzecz rozwoju tej pięknej dyscypliny, dlatego wierzymy, że jego obecność w Londynie będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem kibiców oraz mediów a hala w dniu meczu wypełni się po brzegi - podkreślił Bartłomiej Łuszcz, prezes klubu z Londynu. Na pojedynek, w którym wystąpi Giba, można już kupować bilety w internecie. Spotkanie zostanie rozegrane 14 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO Konflikt Mączyński - Sa Pinto to szopka. "Trener chce uciec od tego, co dzieje się na boisku"

Działania z zatrudnieniem Giby, czy rok wcześniej z zakontraktowaniem na koniec sezonu Krzysztofa Ignaczaka, mają pomóc londyńskiemu klubowi stać się w pełni profesjonalną drużyną i rozpoznawalną w Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić, że klub z Londynu wprowadził już m.in. transmisję swoich meczów w internecie.

Czytaj także: wiemy, kiedy polskie zespoły zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Z kolei Brazylijczyk Giba jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii dyscypliny. W czasie gry w narodowych barwach przyjmujący zdobył złoty krążek na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku oraz dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich (2008 Pekin, 2012 Londyn). Giba jest także trzykrotnym mistrzem świata oraz wielokrotnym medalistą Ligi Światowej (obecnie Ligi Narodów). Po zakończeniu czynnej kariery, którą na chwilę wznowi, angażuje się w różne akcje promujące siatkówkę.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×