Serie A kobiet: rekord sezonu w meczu Malwiny Smarzek, męczarnie liderów

Zanetti Bergamo Malwiny Smarzek zanotowało rekordową wygraną w secie, ale wygrana z Club Italia nie przybliżyła go do play-offów. Punkty stracili ligowi faworyci, między innymi Imoco Conegliano z Joanną Wołosz.

Michał Kaczmarczyk
Malwina Smarzek (nr 1) wraz z innymi siatkarkami Zanetti Bergamo Facebook / Zanetti Bergamo / Na zdjęciu: Malwina Smarzek (nr 1) wraz z innymi siatkarkami Zanetti Bergamo
Uczennice włoskiego Club Italia miały okazję na dobre otwarcie rywalizacji z Zanetti Bergamo, ale Malwina Smarzek zakończyła pewnym atakiem seta na korzyść swojej ekipy (25:23). Potem gra młodych rywalek zupełnie się rozsypała i to do tego stopnia, że Zanetti wygrało ostatnią partię meczu 25:4, co jest najwyższym wynikiem w tym sezonie włoskiej ekstraklasy siatkarek. Polska atakująca nie zawiodła i zdobyła w starciu z najsłabsza drużyną ligi 14 punktów (48 proc. skuteczności, 2 bloki).

Mirosław Przedpełski: Klubowe Mistrzostwa Świata w Polsce nie zakończyły się sukcesem finansowym

Tak pewna wygrana ułatwiłaby ekipie Smarzek awans na upragnione ósme miejsce w tabeli, ale zaskakujący wynik ostatniego meczu Bosca San Bernardo Cuneo z Savino Del Bene Scandicci sprawił, że klub z Bergamo wciąż nie może dosięgnąć ostatniego miejsca gwarantującego grę w play-offie. Zespół Anny Kaczmar sprawił olbrzymią sensację, pokonując po raz drugi w tym sezonie ekipę ze Scandicci, do tego po trzech setach wymagających olbrzymiego skupienia i wytrzymałości. Polska rozgrywająca pojawiała się na parkiecie w każdej z partii, a jej najcenniejszy wkład w spotkanie to grana na przewagi końcówka pierwszego seta i wykorzystanie możliwości świetnej tego dnia Lise van Hecke (22 pkt).

To nie był koniec sensacyjnych wyników na finiszu rundy zasadniczej. Igor Gorgonzola Novara stracił dwa punkty z Reale Mutua Fenera Chieri, a Paola Egonu została przyćmiona przez Kubankę Gyselle de la Caridad Silvę (28 pkt). Natomiast Imoco Volley Conegliano wygrało z Il Bisonte Firenze, ale dopiero po pięciu setach. Drużyna z Florencji wykorzystała słabszą postawę mistrzyń Włoch w czwartym secie, mimo to Imoco wróciło do właściwej dla siebie dyspozycji w tie-breaku, wygranym 15:8.

Kluczowe dla losów meczu było pojawienie się w ostatnim secie Valentiny Tirozzi i powrót na boisko po dwóch setach przerwy Raphaeli Folie. Joanna Wołosz (1 pkt) dobrze współpracowała z Robin De Kruijf i Kimberly Hill (9 i 17 pkt), miała do tego kluczowe wsparcie w przyjęciu i obronie w osobie Monici De Gennaro, wybranej MVP zawodów.

Tylko u nas długi wywiad z Katarzyną Skowrońską-Dolatą. "Nie będę cieniem samej siebie"

Wyniki 23. kolejki Serie A kobiet:

Reale Mutua Fenera Chieri - Igor Gorgonzola Novara 3:2 (22:25, 22:25, 25:21, 25:19, 15:13)

Lardini Filottrano - Unet E-Work Busto Arsizio 1:3 (19:25, 22:25, 27:25, 23:25)

Banca Valsabbina Millenium Brescia - Saugella Team Monza 2:3 (25:15, 25:20, 12:25, 25:27, 12:15)

Imoco Volley Conegliano - Il Bisonte Firenze 3:2 (25:16, 24:26, 25:20, 19:25, 15:8)

Savino Del Bene Scandicci - Bosca San Bernardo Cuneo 0:3 (25:27, 23:25, 21:25)

Club Italia Crai - Zanetti Bergamo 0:3 (23:25, 17:25, 4:25)

Pauzuje: Epiu Pomi Casalmaggiore