Liga Mistrzyń: Igor Gorgonzola Novara złamał opór rywalek. 34 punkty Paoli Egonu

Igor Gorgonzola Novara nie miał łatwego zadanie w Stuttgarcie. Przegrał pierwszego seta w tej edycji Ligi Mistrzyń, ale postawił na swoim i zwyciężył 3:1. Świetnie spisała się Paolo Egonu.

siatkarki Igora Gorgonzola Novara Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Igora Gorgonzola Novara
Allianz MTV Stuttgart towarzyszy klubom z Włoch, Rosji i Turcji w ćwierćfinałach Ligi Mistrzyń. Dla niemieckiego zespołu to najlepszy w historii wynik. Niezależnie od rezultatu losowania w konfrontacji z każdym przedstawicielem najsilniejszych lig na kontynencie, nie byłby faworytem. Trafił na Igora Gorgonzolę Novara i choć grając bez presji, podjął zażartą walkę, był lepszy od siatkarek z Italii tylko w jednym secie.

W pierwszej, wygranej przez Igora Gorgonzolę 25:19 partii trwało poszukiwanie liderek. Trenerzy wprowadzili po trzy rezerwowe, a rozgrywające kierowały piłki w różnych kierunkach. Najlepiej we włoskim zespole radziły sobie Paola Egonu i Cristina Chirichella. Egonu rozwijała skrzydła coraz szerzej i w drugim secie stała się bezdyskusyjnie najsilniejszą w ofensywie zawodniczką na boisku. Także w tej rundzie Igor Gorgonzola postawił na swoim i wygrał na przewagi 26:24. Prowadził 2:0 i był na prostej drodze do zwycięstwa.

Allianz MTV Stuttgart udało się przerwać genialną passę rywalek, które w fazie grupowej wygrały komplet sześciu meczów 3:0. W trzeciej partii wygrały siatkarki z Niemiec 25:19, ale tylko rozdrażniły tym przełamaniem przyjezdne. Igor Gorgonzola Novara zamknął mecz w czwartym secie i jest blisko awansu do półfinału. Egonu zakończyła spotkanie z 34 punktami na koncie.