LSK: #Volley lepszy w starciu na dnie. Wrocławianki bliżej utrzymania niż KSZO

Tylko godzinę trwał mecz #VolleyWrocław z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała pewnie 3:0 i jest bliżej zajęcia 11. miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet.

siatkarki #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
W Twardogórze rozpoczęła się walka o utrzymanie między dwoma najgorszymi klubami sezonu zasadniczego. #VolleyWrocław był w stanie odnieść pięć zwycięstw w 22 kolejkach, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zaledwie dwa. W bezpośrednich konfrontacjach był remis i także w tej sobotniej nie zabrakło fragmentów wyrównanej walki. W najważniejszych akcjach zawsze jednak stawiał na swoim zespół z Dolnego Śląska, a im dłużej trwał mecz, tym większa była przewaga wrocławianek.

Początek spotkania był nerwowy. Obie drużyny potrafiły zatrzymać się na kilka minut w jednym ustawieniu, przez co serwowały kibicom wiele zwrotów akcji. Na koniec pierwszej partii na górze sinusoidy był #Volley, który zwyciężył 25:21. Posiadająca w składzie plejadę dobrych blokujących drużyna zatrzymała w ostatniej akcji Koletę Łyszkiewicz.

Wrocławianki poczuły się pewniej na boisku i w drugim secie już unikały przestojów. #Volley szybko zlikwidował początkową przewagę siatkarek z hutniczego miasta i stopniowo przybliżał się do zwycięstwa 25:18. Dobrze spisywały się środkowe gospodyń, a także Natalia Murek, która kierowała swoje ataki w odsłonięte pole ostrowianek. Murek została nagrodzona nagrodą dla MVP tego spotkania.

Wygrana 25:14 gospodyń w trzecim secie była potwierdzeniem ich wyższości. Po sobotnim meczu #Volley prowadzi 1:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw i ma przewagę psychologiczną przed rewanżem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przyjezdnym zabrakło argumentów, żeby wygrać choćby jedną rundę i także we własnej hali nie będą one faworytkami.

Trener gospodyń nie dokonał żadnej zmiany w trakcie spotkania, ponieważ jego drużyna funkcjonowała bez zarzutu. Poza wspomnianą Murek dwucyfrową liczbę punktów zdobyły Aleksandra Rasińska, a także środkowe Magdalena Soter oraz Anna Łozowska. Ta ostatnia popisała się aż siedmioma blokami. Cała drużyna z Wrocławia tym elementem zdobyła 14 punktów, a jej przeciwnik pięć.

KSZO miało ogromny problem w ataku. Skuteczność przyjezdnych na poziomie 27 procent nie pozwalała myśleć o pozytywnym wyniku. 4 z 10 wystaw od rozgrywającej wykorzystała Swietłana Dorsman i jej 40 procent efektywności w ataku było najlepszym rezultatem w zespole Frantiska Bockaya.

#VolleyWrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

Stan rywalizacji o 11. miejsce: 1:0

Volley: Gajewska, Murek, Potokar, Soter, Łozowska, Rasińska, Pancewicz (libero)

KSZO: Gejko, Kasprzak, Łyszkiewicz, Oktaba, Dorsman, Wojtowicz, Pauliukouskaya (libero) oraz Czapla, Kucińska (libero)

MVP: Natalia Murek (Volley)

Czy #VolleyWrocław wygra także drugi mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski?