Wyższe nagrody za Ligę Mistrzów. Wiemy, ile zarobi PGE Skra Bełchatów

CEV po pierwszych meczach półfinałowych przedstawił, ile zarobią drużyny za swój udział w tegorocznej Lidze Mistrzów. W puli do podziału jest ponad 3,5 miliona euro. PGE Skra zainkasuje około 730 tys. złotych.

Dominika Pawlik
siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
W porównaniu do piłkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie w grę wchodzą miliony dla poszczególnych ekip, rozgrywki siatkarskie wydają się być mało znaczące, tymczasem to najbardziej prestiżowe puchary w Europie.

CEV postanowił podwyższyć pulę nagród, dzięki czemu nagrody wyglądają bardziej okazale. W 2017 roku w puli nagród było 1,8 miliona euro, a więc w ciągu dwóch lat podwojono gratyfikacje finansowe dla najlepszych europejskich drużyn. To dobra wiadomość, bo do tej pory zdarzały się przypadki, kiedy do startu w Lidze Mistrzów trzeba było dokładać.

Półfinaliści otrzymają czeki na 125 tysięcy euro. Triumfator rozgrywek otrzyma 400 tysięcy euro, natomiast finalista o połowę mniej. Oprócz tego dochodzą bonusy za poszczególne mecze.

Tym samym PGE Skra, jeżeli odpadnie na etapie półfinału (w pierwszym meczu z Cucine Lube Civitanova przegrała 0:3 - przyp. red.), w najgorszym wypadku za tegoroczny start zarobi 170,5 tysięcy euro.

Trefl Gdańsk, który odpadł w ćwierćfinale po pasjonującym boju z Zenitem Kazań zainkasuje 54,5 tysiąca euro. Natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która odpadła przed ćwierćfinałem, otrzyma 31,5 tysiąca euro.

Za mecze w 4. rundzie rozgrywek, czyli właśnie w fazie grupowej, zespoły za zwycięstwo otrzymywały 7,5 tysiąca euro, a za porażkę 3 tysiące.

Co istotne, dokładnie takie same nagrody otrzymają zwycięzcy męskich, jak i damskich rozgrywek.

Czy CEV powinien starać się jeszcze podwyższać pulę nagród w tych rozgrywkach?