LSK: Grot Budowlani Łódź zbili mistrza. Chemik Police pod ścianą w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź

Grot Budowlani Łódź grali koncertowo w pierwszym meczu o awans do finału Ligi Siatkówki Kobiet. Po zwycięstwie 3:0 z Chemikiem Police spróbują przypieczętować awans u siebie.

Grot Budowlani Łódź to jedyna drużyna, która w sezonie zasadniczym potrafiła zwyciężyć w Policach. Już w pierwszym secie sobotniego meczu przyjezdne potwierdziły, że potrafią być bardzo groźne w hali Chemika. Przewagę potrzebną do wygrania partii 25:20 wypracowały sobie przy serwisach Anny Bączyńskiej. Odwróciły w najlepszym dla siebie fragmencie wynik 11:13 na 17:13 i później jeszcze powiększyli swoje prowadzenie.

Trener Marcello Abbondanza zaczął się gorączkować i sprawdził formę dnia prawie wszystkich swoich rezerwowych. Przyjęcie miała poprawić Natalia Mędrzyk, a skuteczność w ataku Sanja Gamma. Podopieczne Włocha miały jednak problem ze złapaniem rytmu po prawie miesiącu bez rozegrania meczu o wysoką stawkę. Na początku drugiego seta aż dwie atakujące Chemika nadepnęły na linię trzeciego metra. Takie błędy, przy dobrze dysponowanym przeciwniku, były niewybaczalne.

Po stronie Budowlanych siła rozpędu była ogromna. Drużyna pod dowództwem Jovany Brakocević z zimną krwią punktowała Chemika. Dobrze funkcjonował blok łodzianek, który często zatrzymywał Martynę Łukasik, najlepszą siatkarkę niedawnego turnieju finałowego Pucharu Polski. Budowlani wygrali drugiego seta 25:16 i pewnie zmierzali po zwycięstwo na otwarcie półfinału.

Lepsza drużyna nie zatrzymała się w połowie drogi. Budowlani potwierdzili wyższość wygraną 25:14 w trzecim secie. Wyniki setów pokazują wyraźnie, że w Policach doszło do siatkarskiej egzekucji, a mecz był teatrem jednego zespołu. Przyjezdne triumfowały po nieco ponad godzinie.

Drugi mecz za tydzień w Łodzi. Budowlani spróbują powtórzyć swój wyczyn z terenu przeciwnika i we własnej hali przypieczętować awans. Chemik ma czas na przemyślenia. Po pierwszym spotkaniu dużo wskazuje na jego detronizację.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 16:25, 14:25)

Stan rywalizacji: 0:1.

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Mędrzyk, Bednarek, Gamma

Budowlani: Stoltenborg, Bączyńska, Twardowska, Brakocević, Pencova, Śmieszek, Stenzel (libero) oraz Urban

Czy Grot Budowlani Łódź awansują do finału Ligi Siatkówki Kobiet?