PZPS dał zielone światło ONICO Warszawa. Maciej Muzaj za Bartosza Kurka? (aktualizacja)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Gadomski  / Na zdjęciu: Maciej Muzaj
Newspix / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Maciej Muzaj
zdjęcie autora artykułu

Komisja medyczna działający przy Polskim Związku Piłki Siatkowej udzieliła klubowi ONICO Warszawa zgody na transfer medyczny. Kontuzjowanego Bartosza Kurka ma zastpić były gracz Trefla Gdańsk, Maciej Muzaj.

Od kiedy siatkarskie media obiegła informacja o neurologicznym urazie pleców Bartosza Kurka, wykluczającym słynnego zawodnika z gry do końca sezonu 2018/2019 PlusLigi, czekano na ostateczną decyzję Komisji Medycznej PZPS. To ona miała udzielić ONICO Warszawa ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy stołeczny klub będzie mógł zakontraktować nowego gracza w ramach transferu medycznego.

Oficjalnie: Maciej Muzaj w Gazpromie-Jugrze Surgut

Oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Siatkowej na Twitterze obwieścił zgodę komisji na dokonanie takiego transferu przez ONICO. Wszystko wskazuje na to, że w takim wypadku nowym zawodnikiem warszawskiego klubu zostanie atakujący Maciej Muzaj, który niedawno zakończył sezon w barwach Trefla Gdańsk, a w sezonie 2019/2020 będzie występował w rosyjskim Gazprom-Jugra Surgut.

Transfer medyczny zawodnika w tym momencie sezonu jest możliwy według Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Siatkówce, zatwierdzonego przez PZPS i PLS (organizatora rozgrywek PlusLigi). W rozdziale IV Regulaminu, w punktach do 5. do 8. podane są regulacje dotyczące przeprowadzenia takiego transferu. Według nich klubowi biorącemu udział w rozgrywkach ligi przysługuje jeden transfer medyczny, przeprowadzony w wypadku ciężkiej, wykluczającej z gry kontuzji podstawowego zawodnika drużyny.

Według przepisów podstawowy zawodnik to taki, który rozpoczął 70 proc. rozegranych meczów w pierwszej szóstce zespołu oraz uczestniczył w grze na boisku w 50 proc. spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane do momentu kontuzji sety. Klub ubiegający się o transfer medyczny przedstawia dokumentację medyczną kontuzjowanego gracza komisji medycznej działającej przy PZPS, a jej orzeczenie stwierdzające niezdolność zawodnika do dalszej gry w sezonie nie podlega odwołaniu.

Aktualizacja: 

Spółka Polska Liga Siatkówki przedstawiła oficjalne potwierdzenie w sprawie transferu medycznego przez ONICO Warszawa. Według wyliczeń PLS Bartosz Kurek spełnił regulaminowe wymogi związane z czasem spędzonym na boisku w barwach ONICO.

Fatalne wieści dla ONICO Warszawa. Bartosz Kurek może nie zagrać do końca sezonu

ZOBACZ WIDEO Filip Piszczek nowym Piątkiem? "Probierz pokazał, że umie znaleźć prawdziwe perełki"

Źródło artykułu: