Montreux Volley Masters 2019: długa i zwycięska batalia Chinek. Polki prowadzą w grupie

Reprezentacja Chin kobiet wygrała 3:2 z Niemkami w Montreux Volley Masters. To ona będzie w środę kolejnym przeciwnikiem Polek.

siatkarki reprezentacji Chin Materiały prasowe / volleymasters.ch / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Chin
Po tym jak Chinki zdemolowały Niemki 25:9 w drugim secie mogło wydawać się, że niebawem zakończą mecz. Drużyna z Europy potrafiła się jednak pozbierać i przez następną godzinę zmieniła wynik 0:2 w setach na 2:2. O zwycięstwie Azjatek zdecydował tie-break zakończony wynikiem 15:9. Chinki zdobywały dużo punktów dzięki błędom rywalek, a ich największym atutem była zagrywka. Mocny opór stawiała im na boisku Louisa Lippmann, która zdobyła 29 punktów.

W środę o godzinie 16.30 rozpocznie się mecz Chinek z Polkami, które na początek swojego udziału w Montreux Volley Masters wygrały 3:1 z Japonkami. Biało-Czerwone na razie prowadzą w grupie A.

Grupa A:

Niemcy - Chiny 2:3 (21:25, 9:25, 26:24, 25:22, 9:15)

Niemcy: Lippmann, Orthmann, Schoelzel, Imoudu, Gruending, Stigrot, Lohmann (libero) oraz Schwermann, Barber, Bock.

Chiny: Li, Duan, Yang, Wang, Zheng, Diao, Lin (libero) oraz Hu, Ni.

***

Polska - Japonia 3:1 (25:15, 19:25, 25:21, 25:19)

Polska: Smarzek, Kąkolewska, Różański, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Pleśnierowicz, Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk, Alagierska.

Japonia: Imamura, Ishii, Watanabe, Kurogo, Iwasaka, Seki, Moriya (libero) oraz Osanai, Agutagawa, Sato, Nabeya.

Tabela grupy A:

Mecze Punkty Sety
1. Polska 1 3 3:1
2. Japonia 2 3 4:4
3. Chiny 2 2 4:5
4. Niemcy 1 1 2:3

Szwajcaria ponownie wygrała seta, co jest dla niej małym osiągnięciem, ale znów na tym się skończyło. Gospodynie turnieju przegrały 1:3 z Tajlandią swój drugi mecz. W bloku i w zagrywce były lepsze od Azjatek, ale niska skuteczność w ataku oraz duża liczba błędów uniemożliwiła zapunktowanie.

Tajlandia po odniesieniu dwóch zwycięstw prowadzi w grupie B. Z obu grup do półfinałów dostaną się drużyny z pierwszego i z drugiego miejsca.