KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga Narodów Kobiet. Agnieszka Kąkolewska: Teraz zaczyna się prawdziwe granie

Reprezentacja Włoch będzie pierwszym rywalem polskich siatkarek w rozgrywkach Ligi Narodów Kobiet 2019. W Opolu oba zespoły spotkają się po raz pierwszy. Azzure uniknęły bowiem konfrontacji z podopiecznymi Jacka Nawrockiego w Montreux.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Agnieszka Kąkolewska (z prawej) WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Agnieszka Kąkolewska (z prawej)
- Włoszki to drużyna, z którą się w Montreux nie zmierzyłyśmy. W porównaniu z tamtym składem rywalki dokonały zmian, będą więc trudnym przeciwnikiem. Wyniki tej drużyny z zeszłego sezonu mówią same za siebie. Będziemy się na nie przygotowywać, choć będzie to trudne. Ten zespół, w składzie, jakim się zaprezentuje we wtorek, jeszcze w tym sezonie nie grał. Możliwe, że również w poprzednim. Analiza będzie więc utrudniona. Najważniejsza jednak będzie nasza gra i to, czym będziemy potrafiły się skutecznie postawić i na ile pozwolimy przeciwniczkom - powiedziała Agnieszka Kąkolewska.

Analizując wyniki poszczególnych rywali Polek w poprzednim sezonie, można pokusić się o stwierdzenie, że reprezentacja Włoch to najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyjdzie się podopiecznym Jacka Nawrockiego zmierzyć w najbliższych trzech dniach. Pozostałe ekipy, Tajlandia i Niemcy, wydają się być zdecydowanie w zasięgu Biało-Czerwonych.

Jacek Nawrocki: Rozgrywki Ligi Narodów to katorżnicza walka nie tylko na boisku - Nie da się wskazać jednoznacznie zespołu, który byłby dla nas najtrudniejszym przeciwnikiem. Każda drużyna jest inna. Z jednej strony azjatycka siatkówka, z drugiej dwa europejskie zespoły, ale prezentujące różny styl. Do każdego meczu musimy podejść indywidualnie. Na razie skupiamy się na Włoszkach, bo to nasz pierwszy rywal - powiedziała środkowa i jednocześnie kapitan reprezentacji Polski. ZOBACZ WIDEO Szalpuk o grze Leona w reprezentacji. "Nikt już tego nie zmieni. Wilfredo będzie dla nas grał i wszyscy to akceptują"

- Naszych szans na tym turnieju nie chciałabym oceniać. My jesteśmy od tego, żeby grać. Zaczynamy turniej od zera, chociaż przed chwilą mierzyłyśmy się z tymi zespołami w Szwajcarii. Turniej w Montreux można jednak potraktowaćjako przygotowanie do Ligi Narodów, dopiero teraz zacznie się prawdziwe granie - przyznała 24-latka.

Znamy składy rywali Polek podczas turnieju Ligi Narodów w Opolu

Po pięciodniowym maratonie meczowym w Szwajcarii reprezentacja Polski siatkarek miała niewiele czasu na regenerację. Zespół do Opola zawitał w niedzielę, późnym popołudniem. Zaledwie dwa dni później, nasze siatkarki zagrają pierwszy z trzech meczów, jakie w ciągu trzech dni rozegrają w Lidze Narodów Kobiet 2019. Agnieszka Kąkolewska nie ukrywa, że zmęczenie jest odczuwalne, ale nikt w zespole nie zamierza się poddawać.

- Jeśli chodzi o kondycję, to cóż, jak możemy się czuć po pięciu meczach rozegranych w ciągu pięciu dni? Po zwycięstwie nie czuje się jednak tak bardzo zmęczenia. Ono faktycznie jest, ale nie ma co o tym myśleć, trzeba skupić się na graniu, to jest najważniejsze - powiedziała kapitan polskiej kadry.

Jakie spiszą się polskie siatkarki w tegorocznej edycji Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×