Płamen Konstantinow nadal będzie trenerem Fabiana Drzyzgi. Czterech graczy opuści Lokomotiw Nowosybirsk

Lokomotiw Nowosybirsk z Fabianem Drzyzgą w składzie zajął piąte miejsce w zeszłym sezonie rosyjskiej Superligi. Nie zadowoliło to klubu, ale trener Płamen Konstantinow zachowa swoją posadę, a na przyszły sezon w zespole pozostanie dziesięciu graczy.

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Fabian Drzyzga (z lewej) i Plamen Konstantinow (z prawej) Materiały prasowe / lokovolley.com / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga (z lewej) i Plamen Konstantinow (z prawej)
Miniony sezon dla Lokomotiwu Nowosybirsk nie należał do najbardziej udanych, pomimo tego, trenerem zespołu nadal będzie Płamen Konstantinow. O tym, o ocenie minionych rozgrywek i zmianach w zespole wypowiedział się za pośrednictwem oficjalnej strony klubu Roman Stanisławow, dyrektor generalny Lokomotiwu.

- Przedłużamy umowę z trenerem Płamenem Konstantinowem. Po zakończeniu rozgrywek mieliśmy szczerą rozmowę. Wskazaliśmy błędy i słabe aspekty ubiegłego sezonu oraz porozumieliśmy się co do tego, co należy poprawić. Ważnym aspektem jest to, że Płamen zakończył pracę z bułgarską reprezentacją (nowym selekcjonerem został Silvano Prandi przyp. red.) i będzie mógł w pełni skoncentrować się na pracy z klubem, już w od początku okresu przygotowawczego - wyjaśnił Stanisławow. Dla Konstantinowa będzie to czwarty sezon w tym zespole.

Drużyna, której rozgrywającym jest Fabian Drzyzga, zanotowała udany finisz rozgrywek, wygrywając rywalizację o piąte miejsce, ale nie spełniło to pełni oczekiwań. - Przed sezonem mieliśmy nadzieję na więcej, ale samo jego zakończenie było przyzwoite. Wywalczyliśmy piąte miejsce w lidze, pokonując Dynamo Moskwa i Biełogorie Biełgorod, co dało nam prawo do gry w Challenge Cup. Jednocześnie, nie jesteśmy zadowoleni z tej piątej lokaty (w ćwierćfinale play-off klub odpadł po dwumeczu z Zenitem Sankt Petersburg przy. red.) i braku awansu do półfinału Pucharu Rosji - ocenił dyrektor generalny.

- W składzie zostanie dziesięciu siatkarzy, do nich dołączą czterej nowi, których wybrał trener, ich nazwiska zostaną oficjalnie przedstawione wkrótce - poinformował włodarz drużyny z Nowosybirska, którą opuszczą Maksim Szulgin, Artiom Smoljar, Nikołaj Apalikow i Nikołaj Pawłow. Nieoficjalnie, według rosyjskiego "Biznes Online", do klubu dołączą Konstantin Abajew, Dmitrij Szczerbinin, Maksim Kulikow i Paweł Krugłow.

Fabian Drzyzga nie wróci do Polski. Siatkarz postanowił zostać w Rosji

Prawdopodobny skład Lokomotiwu Nowosybirsk na sezon 2019/2020:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Konstantin Abajew

Atakujący: Konstantin Bakun, Paweł Krugłow

Środkowi: Iljas Kurkajew, Aleksandr Tkaczew, Dmitrij Szczerbinin, Maksim Kulikow

Przyjmujący: Marko Ivović, Siergiej Sawin, Aleksiej Rodiczew, Paweł Zacharow

Libero: Artiom Jermakow, Roman Martyniuk

Maksim Żygałow odchodzi z Cerradu Czarnych Radom i zagra w Dynamie Moskwa

ZOBACZ WIDEO Bartosz Bednorz o wyjeździe do Włoch. "Jestem mocny psychicznie. W wielu elementach zrobiłem postęp"
Czy pozostanie Płamena Konstantinowa w Lokomotiwie Nowosybirsk to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×