Ruchy transferowe w LSK. Pożegnania w Chemiku Police, kolejne kontrakty w Banku Pocztowym Pałac

W klubach LSK na dobre rozkręca się karuzela transferowa. W ostatnich dniach kolejne zawodniczki pożegnały się z Chemikiem Police. Kontrakty podpisywano natomiast w ekipach z Bydgoszczy i Bielska-Białej.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarki Chemika Police Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Z drużyną Chemika Police zakończyły współpracę zawodniczki, które w minionym sezonie występowały w wyjściowym składzie. Na swojej stronie internetowej klub oficjalnie podziękował za grę Martynie Łukasik i Aleksandrze Krzos. Druga z wspomnianych siatkarek prawdopodobnie obierze południowy kierunek i wzmocni Developres SkyRes Rzeszów. Wcześniej czwartą ekipę minionego sezonu LSK opuściły Serbki Sladjana Mirković, Bianka Busa, Chiaka Ogbogu i Chorwatka Sanja Gamma. W nadchodzących rozgrywkach zespół poprowadzi turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas. W drużynie pozostały także Marlena Pleśnierowicz i Natalia Mędrzyk.

Sporo dzieje się w ostatnim czasie w Bydgoszczy. Ekipa, która była rewelacją rozgrywek, nadal będzie dowodzona przez Piotra Matelę. Wiadomo też, że szeregi Banku Pocztowego Pałac w dalszym ciągu będą reprezentować Ewelina Krzywicka i Monika Jagła. W ostatnim czasie na przedłużenie umowy zdecydowały się również utalentowane środkowe Kinga Różyńska oraz Marta Ziółkowska. Niebawem do drużyny dołączyć mają trzy nowe siatkarki z zagranicy, dwie atakujące oraz przyjmująca. Nie wiadomo, czy w nadchodzącym sezonie w drużynie znad Brdy zagra Tamara Gałucha.

Trwa budowanie składu w Enea PTPS-ie Piła. Dwa powroty do klubu

Kolejna z reprezentantek Francji w LSK. Juliette Fidon-Lebleu siatkarką DPD Legionovii Legionowo

Proces intensywnego budowania składu trwa w Bielsku-Białej. Działacze BKS-u Profi Credit podziękowali za grę aż sześciu zawodniczkom. W gronie tym znalazły się reprezentantki Polski: Emilia Mucha, Paulina Maj-Erwardt, Julia Nowicka oraz Nina HerelovaMagda Jagodzińska oraz młoda przyjmująca Dominika Kozyra. Wcześniej, decyzję o zakończeniu kariery podjęła Katarzyna Konieczna.

W ekipie z Podbeskidzia zanotowano też pierwsze zyski. Do drużyny dołączyła znana z występów w barwach #VolleyWrocław Andrea Kossanjowa, która o miejsce w szóstce walczyć ma z Martą Wellną i Olivią Różański. Kontrakty podpisała także rozgrywająca reprezentacji Czech Pavla Smidowa, znana z występów w Grot Budowlanych Łódź. Obowiązujące umowy mają Kornelia Moskwa, Martyna Świrad i Marta Krajewska.

ZOBACZ WIDEO Pożegnanie Legii z Kucharczykiem wygląda fatalnie. "Przez lata był sercem tej drużyny. Zasłużył na więcej"
Czy śledzisz ruchy transferowe w klubach LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×