Kolejna z reprezentantek Francji w LSK. Juliette Fidon-Lebleu siatkarką DPD Legionovii Legionowo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: atakuje Juliette Fidon-Lebleu
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: atakuje Juliette Fidon-Lebleu
zdjęcie autora artykułu

Niespełna 23-letnia Juliette Fidon-Lebleu została siatkarką DPD Legionovii Legionowo. Przyjmująca reprezentacji Francji to już siódma nowa zawodniczka w barwach ekipy z Mazowsza.

Zawodniczka mierzy 184 centymetry wzrostu i od czterech lat stanowi trzon seniorskiej reprezentacji Francji, której jest kapitanem. Dotychczas występowała w Evreux Volleyball (do 2017) i Beziers Volley (2017-19). Rok temu wspólnie z inną nową siatkarką DPD Legionovii, Olgą Strantzali, sięgnęła po mistrzostwo Ligue A.

- Jestem bardzo podekscytowana perspektywą gry w DPD Legionovii w nowym sezonie.To dla mnie nowe wyzwanie i mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie wspaniały! - powiedziała Juliette Fidon Lebleu w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Wcześniej, poza wspominaną Strantzali, klub z Legionowa pozyskał inną Francuzkę, Julie Oliveirę Souza, a także Alicję Grabkę, Magdalenę Karpińską, Izabelę Lemańczyk oraz Maję Tokarską. Drużynę poprowadzi trener Alessandro Chiappini. Według naszych informacji, w drużynie pojawi się jeszcze co najmniej jedna środkowa.

Czytaj też: Transfery w LSK: Julieta Lazcano zagra w Radomiu, zmiany w BKS-ie

Z drużyną jak na razie pożegnały się Zuzanna Górecka (która zostanie zawodniczką Igora Gorgonzola Novara, o czym pisaliśmy już TUTAJ), a także Małgorzata Jasek i Beata Olenderek. Z kolei Alicja Wójcik i Agnieszka Adamek przedłużyły swoje kontrakty.

ZOBACZ WIDEO Pożegnanie Legii z Kucharczykiem wygląda fatalnie. "Przez lata był sercem tej drużyny. Zasłużył na więcej"

Źródło artykułu: