Liga Narodów. Francuzi lepsi od Serbów. Premierowa wygrana Rosjan

Reprezentacja Francji pokonała w Nowym Sadzie Serbię 3:1, w drugiej kolejce pierwszego weekendu Ligi Narodów 2019. Premierowe zwycięstwo zanotowali Rosjanie, którzy w takich samych rozmiarach byli lepsi od Japonii.

Adrian Nuckowski
siatkarze reprezentacji Francji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Opromienieni niespodziewanym zwycięstwem nad reprezentacją Serbii, Japończycy, zmierzyli się z Rosjanami. Podopieczni Philippe'a Blaina okazali się lepsi od swoich przeciwników jednak tylko w drugim secie, który wygrali 25:23. Zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Narodów zapisali tym samym na swoje konto pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Najwięcej punktów dla Sbornej zdobył Jegor Kliuka (22 punkty). Wśród pokonanych w ofensywnie najlepszy był zdobywca 16 oczek Masahiro Yanagida. W drugim spotkaniu tej grupy gospodarze turnieju, Serbowie, chcieli za wszelką cenę zmazać plamę za piątkową porażkę z Japończykami. W premierowej odsłonie pojedynku z Francuzami to jednak podopieczni Laurenta Tillie górowali nad swoim przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając aż 25:12.

Wprowadzeni na boisko w końcówce pierwszego seta Lazar Cirović oraz Vuk Todorović poprawili poziom gry swojego zespołu. Siatkarze z Bałkanów, ku rozpaczy swoich kibiców musieli jednak ponownie uznać wyższość Trójkolorowych, przegrywając 22:25.

Od początku trzeciej partii to drużyna, prowadzona przez Nikolę Grbicia miała minimalną przewagę, którą na przestrzeni jej trwania konsekwentnie utrzymywała, triumfując w ostatecznym rozrachunku 25:20. W takim samych rozmiarach jednak Serbowie przegrali kolejnego seta i w konsekwencji całe spotkanie 1:3.

Najwięcej punktów dla Francuzów zdobył wprowadzony dopiero w połowie spotkania, Timothee Carle (12 punktów). U gospodarzy w tej statystyce najlepszy był Dusan Petković (20 punktów).

Wyniki II kolejki 4. grupy Ligi Narodów 2019 (Nowy Sad):

Japonia - Rosja 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 23:25)

Japonia: Otake, Yanagida, Hisahara, Yamauchi, Onodera, Fukatsu, Yamamoto (libero) oraz Takano, Nishida, Ri, Sekita.

Rosja: Kliuka, Poletajew, Wołkow, Filippow, Kurkajew, Kobzar, Golubew (libero) oraz Jakowlew, Kowalew.

Serbia - Francja 1:3 (12:25, 22:25, 25:20, 20:25)

Serbia: Okolić, Katić, Petković, Simić, Vilimanović, Mehić, Majstorović (libero) oraz Cirović, Kujundzić, Todorović, Vucicević.

Francja: Aguenier, Patry, Brizard, Le Goff, Rossard, Louati, Grebennikov (libero) oraz Bultor, Lyneel, Carle, Coree, Clevenot.

-Liga Narodów. Ambicją też da się wygrać. Oceny po meczu Polska - USA.

Czy Francuzi odniosą komplet zwycięstw w pierwszym weekendzie Ligi Narodów 2019?