Liga Narodów: komplet zwycięstw Francuzów w Nowym Sadzie. Zacięty bój Serbów z Rosjanami

W najciekawszym niedzielnym spotkaniu grupy 4 Ligi Narodów 2019, Rosjanie po bardzo zaciętym pojedynku pokonali Serbów 3:2. Trzecie zwycięstwo w Nowym Sadzie zanotowali Francuzi, którzy wygrali z Japończykami 3:1

Adrian Nuckowski
siatkarze reprezentacji Francji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Trzecie zwycięstwo podczas turnieju w Nowym Sadzie odnieśli Francuzi. Podopieczni Laurenta Tillie po wygranej pierwszej partii 25:22, w następnej musieli uznać wyższość swoich rywali, przegrywając na przewagi 25:27. W dwóch kolejnych setach Trójkolorowi nie dali rywalom szans, triumfując odpowiednio do 19 i 15. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Jean Patry (19 punktów), natomiast dla Japończyków najlepszy w tej statystyce był Yuji Nishida (24 punktów). W drugim niedzielnym pojedynku gospodarze turnieju, Serbowie zmierzyli się z Rosjanami. Pierwszy set padł łupem ekipy prowadzonej przez Nikolę Grbicia 25:20. W dwóch kolejnych partiach górą byli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów, którzy po zaciętej walce wygrywali odpowiednio 26:24 i 25:23. Czwarty set był bardzo wyrównany, jednak w jego końcówce to siatkarze z Bałkanów osiągnęli minimalną przewagą, która wystarczyła do wygranej (25:22). W tie-breaku lepsi byli jednak Rosjanie (15:10), zapisując w ostatecznym rozrachunku na swoje konto drugie zwycięstwo podczas pierwszego weekendu rozgrywek. Najwięcej punktów dla podopiecznych Tuomasa Sammelvuo zdobył Jegor Kliuka (25), zaś dla pokonanych Lazar Cirović (16). Wyniki III kolejki 4. grupy Ligi Narodów 2019 (Nowy Sad): Japonia - Francja 1:3 (22:25, 27:25, 19:25, 15:25)

Japonia: Nishida, Ishikawa, Takano, Ri, Onodera, Sekita, Yamamoto (libero) oraz Yamauchi, Yanagida, Otake, Fukatsu.

Francja: Patry, Le Goff, Tillie, Chinenyeze, Clevenot, Brizard, Grebennikov (libero) oraz Lyneel, Rossard, Aguenier, Carle, Corle.

Rosja - Serbia 3:2 (20:25, 26:24, 25:23, 22:25, 15:10)

Rosja: Kliuka, Vołkow, Kurkajew, Vłasov, Poletajew, Kovalew, Golubev (libero) oraz Zemchenok, Filippov, Kobzar oraz Martyniuk.

Serbia: Cirović, Katić, Krsmanović, D. Petković, Okolić, Vilimanović, N. Petković (libero) oraz Vucicević, Todorović, Mehić, Majstorović (libero).

-Liga Narodów. Polacy ulegli Brazylii. "Nie błyszczymy formą ani fizyczną, ani sportową"

Czy Rosjanie wygrają tegoroczną edycję Ligi Narodów?