Liga Narodów Kobiet: Polki dalej z szansą na awans do turnieju finałowego. Zobacz tabelę po trzech turniejach

Siedem zwycięstw po dziewięciu meczach - tak prezentuje się bilans reprezentacji Polski siatkarek w tegorocznej Lidze Narodów. Trzy inne drużyny mogą poszczycić się dokładnie takim samym wynikiem. W tabeli przewodzi Turcja przed Włochami i USA.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Biało-Czerwone w belgijskim Kortrijk wygrały dwa spotkania. Po wtorkowej porażce z Serbkami (0:3) przyszły zwycięstwa 3:1 z Belgią i 3:2 z Rosją. Co ciekawe, mistrzynie świata ostatniego dnia turnieju przegrały z gospodyniami w trzech setach i na razie plasują się poza grupą, która premiowana jest awansem do turnieju finałowego w Nanjing.

Wciąż jak burza przez Ligę Narodów przemierzają Turczynki, które w ostatnim turnieju w Bangkoku straciły zaledwie jednego seta. Miało to miejsce w starciu z Dominikaną. A mecze z Tajlandią i Bułgarią ekipa trenera Giovanniego Guidettiego wygrała gładko, szybko i pewnie (czytaj więcej na ten temat).

Polki aktualnie znajdują się na piątym miejscu, ale bilans 7-2 mają również Włoszki, Amerykanki i Chinki. O kolejności decyduje więc liczba punktów. Przypomnijmy, że do Final Six w Nanjing awansuje pięć najwyżej sklasyfikowanych drużyn plus gospodynie. A więc jeśli okaże się, że Chinki zajmą miejsce w pierwszej piątce, szósta pozycja również da prawo gry w turnieju finałowym.

Teraz reprezentację Polski czekają dwa turnieje w Azji. Za kilka dni rozpoczną rywalizację w Jiangmen, gdzie zmierzą się z Chinami, USA i Turcją. Z kolei w ostatnim tygodniu zmagań w Boryeong Polki czekają starcia z Japonkami, Dominikankami i Koreankami. Tabela Ligi Narodów Kobiet 2019 po 9 kolejkach: