WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PZPS wysłał list do Irańskiej Federacji Siatkówki. Prezes Davari zadowolony z reakcji w sprawie Michała Kubiaka

PZPS ukarał Michała Kubiaka za obraźliwe słowa skierowane do Irańczyków. Kara została zaakceptowana przez Światową Federację Piłki Siatkowej, a reakcja PZPS i FIVB zadowoliła Afshina Davariego, szefa Irańskiej Federacji Siatkówki.
Filip Korfanty
Filip Korfanty
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Po obraźliwych słowach, jakie w wywiadzie na kanale "Prawda Siatki" wypowiedział o Irańczykach Michał Kubiak, Irańska Federacja Siatkówki złożyła do FIVB oficjalną skargę na kapitana reprezentacji Polski, o czym pisaliśmy tutaj: Irańska federacja złożyła oficjalną skargę do FIVB na Michała Kubiaka. "Chcemy wykorzenić ten problem".

Polski przyjmujący został ukarany, a reakcja PZPS i FIVB zadowoliła irańską stronę. - Biorąc pod uwagę zniewagę narodu irańskiego, oczekiwaliśmy na reakcję FIVB. Na szczęście pojawiła się ona przed trzecim weekendem Ligi Narodów w Urmii. Polska i światowa federacja przysłały do nas akceptowalną odpowiedź. Dziękujemy, mając nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i naród irański oraz nasz ukochany kraj nie będzie już obrażany - skomentował Afshin Davari, tymczasowy szef Irańskiej Federacji Piłki Siatkowej, za pośrednictwem oficjalnej strony związku.

Treść listu prezesa Jacka Kasprzyka do Afshina Davariego:

"Szanowny Panie Prezesie,

w związku z ostatnimi bardzo niefortunnymi i całkowicie nieodpowiednimi komentarzami na temat narodu irańskiego, wypowiedzianymi w mediach przez Michała Kubiaka - kapitana reprezentacji Polski, Polski Związek Piłki Siatkowej chciałby wyrazić głęboki żal z powodu tego incydentu, którego Polski Związek Piłki Siatkowej nie był świadomy, ani w żaden sposób go nie popiera. Czując głęboką przykrość z powodu tego, co powiedział Michał Kubiak, proszę mieć pewność, że Polski Związek Piłki Siatkowej, jako podmiot sportowy i podążający za olimpijskimi wartościami, które głosił Pierre de Coubertain, stawia szacunek dla ludzkiej godności i tożsamości narodowej na równi dla wszystkich swoich międzynarodowych partnerów, a Irańska Federacja Piłki Siatkowej jest jednym z nich.

Po tym niedopuszczalnym zachowaniu jednego z naszych sportowców, Polski Związek Piłki Siatkowej podjął surowe kroki przeciwko nieuprzejmości, niekulturalności i lekkomyślności Michała Kubiaka. Został on oficjalnie upomniany przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Komisję Dyscyplinarną Federacji. Ponadto został zawieszony na sześć kolejnych spotkań reprezentacji narodowej i ukarany grzywną.

Żałując szczerze tego incydentu, proszę pozwolić mi zapewnić, że Polski Związek Piłki Siatkowej podejmie wszelkie możliwe i koniecznie kroki, aby uniknąć takich sytuacji. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się odzyskać dobre stosunki, które łączyły nasze federacje przez lata i przeszłość ich nie zasłoni.

Polski Związek Piłki Siatkowej korzystając z okazji, chciałby przekazać Irańskiej Federacji Piłki Siatkowej gwarancję najwyższego poważania.

Z poważaniem,

Jacek Kasprzyk
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej"

Liga Narodów. Świetne przywitanie Polaków w Iranie. "Nawet przez chwilę nie ma strachu"

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen śpiewał hymn Polski razem z kibicami. "Polacy są bardzo bystrzy! Publiczność w spodku była MVP meczu"

Czy kara dla Michała Kubiaka jest adekwatna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (8):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Ewelina13 0
  A oni mogą?
  Kazimierz Wieński Nie można obrażać jakiegoś narodu ,to jest oczywiste a szczególnie nie może to robić sportowiec!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marek Jazbor 2
  SZKODA , ŻE KUBIAK POŁOŻYŁ USZY PO SOBIE I PODKULIŁ OGON GDY

  ŻYDZI MÓWILI , ŻE POLACY WYSSALI ANTYSEMITYZM Z MLEKIEM MATKI .

  KUBIAK DOSKONALE WIEM NA KOGO MA POHUKIWAĆ .

  CZYLI OBRAŻALI TEŻ JEGO RODZINĘ .

  ACH TA POLSKO - KATOLICKA HIPOKRYZJA KUBIAKA .

  The Special One Już pisalem o tym ale napiszę jeszcze raz Szkoda że PZPS nie był taki rychliwy jak obrażał nas Spirydonow!Michał Trzymja sie!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marek Jazbor 2
  PODOBNO ZIEMIA JEST PŁASKA .

  NIE MA DOWODÓW NA TO , ŻE IRAŃCZYCY OBRAŻALI JEGO

  RODZINĘ .

  A GDY ŻYDZI OBRAŻAJĄ POLAKÓW TO TAKI ODWAZNY INACZEJ KUBIAK

  KLADZIE USZY PO SOBIE , PODKULA OGON I MILCZY , PONIEWAŻ DOSKONALE

  WIE NA KOGO MA POHUKIWAĆ .

  SZALOM

  gwidon23 Piszecie o o ukaraniu naszego zawodnika, ale nie piszecie dlaczego to powiedział.Podobno obrażali Kubiaka zawodnicy irańscy jego i jego rodzinę jeżeli tak było dlaczego federacja Iranu nie ukarała swoich zawodników.Święte krowy są w Indiach ale nie wiedziałem że również w Iranie
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×