WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Liga Narodów. Skandal w Iranie, polscy siatkarze czuli się zagrożeni. Jest komentarz PZPS w tej sprawie

PZPS wydał oświadczenie w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich doszło podczas powrotu polskich siatkarzy do hotelu po zakończeniu meczu Ligi Narodów Iran - Polska w Urmii. - Czuliśmy się zagrożeni - przyznał Vital Heynen.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Choć przed wyjazdem do Iranu na turniej Ligi Narodów w Urmii było sporo obaw o bezpieczeństwo polskich siatkarzy, ich wizyta w tym kraju okazała się zaskakująco spokojna, a ludzie byli wobec naszych reprezentantów serdeczni i przyjaźnie nastawieni. Nie obyło się jednak bez zgrzytu - po spotkaniu Iran - Polska (3:2) nie zapewniono Polakom bezpiecznego przejazdu przez miasto świętujące zwycięstwo swojej drużyny.

- Na ulice wyległo całe miasto. Gdzie okiem sięgnąć, pełno ludzi i samochodów. Nie uwierzyłbym w to, gdybym tego nie zobaczył. Nasz autobus skierowano w wielki korek, a jako eskortę przydzielono nam tylko dwóch policjantów. Potem przysłano jeszcze czterech, ale to i tak nie pomogło. Pokonanie 3,5-kilometrowej trasy zajęło nam prawie dwie godziny, przy czym około godziny ostatnie 200-300 metrów. Na trasie pojawiało się przy nas sporo przyjaźnie nastawionych osób, ale byli też tacy, których nastawienie było nieprzyjazne. Czułem się zagrożony, i to bardzo! Czekałem, aż coś się stanie. Na szczęście nic złego się nie wydarzyło, ale czuliśmy, że gdyby się wydarzyło, bylibyśmy bezradni - powiedział w wywiadzie dla naszego portalu selekcjoner reprezentacji PolskiVital Heynen.

Wydarzenia, jakie miały miejsce w Urmii po zakończeniu meczu Iran - Polska, nie przeszły bez echa. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydały władze polskiej siatkówki. Przedstawiciele naszego kraju zwrócili się między innymi do władz FIVB, wyrażając swoją dezaprobatę dla działań organizatorów turnieju.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki opowiedział o wypadku. "Gra przestała być przyjemnością"

Liga Narodów. Zobacz miejsce Polaków w tabeli po trzecim weekendzie. Wciąż jest szansa na Final Six

Liga Narodów. Długa podroż Polaków z hali do hotelu. "Najprawdopodobniej będzie oficjalny protest"

Oświadczenie PZPS w sprawie wydarzeń po meczu Iran - Polska: 

Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas monitoruje i prowadzi działania w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce po sobotnim meczu Iran - Polska (15 czerwca 2019 w Urmii, Iran), polegającym na znacznym, bo ponad godzinnym, wydłużeniu czasu powrotu polskich siatkarzy do hotelu.

Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania. Według informacji PZPS podobna sytuacja miała miejsce także dzień wcześniej i dotyczyła reprezentacji Kanady.

Niezwłocznie po wydarzeniu podjęto niezbędne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Nastąpiła konsultacja z nadzorującym turniej przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i organizatorami z ramienia irańskiej federacji siatkarskiej, którzy przeprosili za wynikające ze zdarzenia niedogodności. PZPS wystosował jednocześnie zdecydowany w treści list do centrali FIVB.

Od momentu wyjazdu kadry narodowej do Iranu PZPS pozostawał w stałym kontakcie z reprezentacją, FIVB oraz MSZ, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo polskich siatkarzy.

Czy w kolejnym sezonie, Iran powinien otrzymać prawo organizacji turnieju Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Louis von Cyphre 0
  3 dzień już kserujecie ten artykuł.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Narcyz Szymański 0
  Po takim liście FIVB bardzo się przestraszy i cała in gremio poda się do dymisji!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Narcyz Szymański 0
  Po takim liście FIVB bardzo się przestraszy i cała in gremio poda się do dymisji!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×