Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga Narodów. Skandal w Iranie, polscy siatkarze czuli się zagrożeni. Jest komentarz PZPS w tej sprawie

PZPS wydał oświadczenie w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich doszło podczas powrotu polskich siatkarzy do hotelu po zakończeniu meczu Ligi Narodów Iran - Polska w Urmii. - Czuliśmy się zagrożeni - przyznał Vital Heynen.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Choć przed wyjazdem do Iranu na turniej Ligi Narodów w Urmii było sporo obaw o bezpieczeństwo polskich siatkarzy, ich wizyta w tym kraju okazała się zaskakująco spokojna, a ludzie byli wobec naszych reprezentantów serdeczni i przyjaźnie nastawieni. Nie obyło się jednak bez zgrzytu - po spotkaniu Iran - Polska (3:2) nie zapewniono Polakom bezpiecznego przejazdu przez miasto świętujące zwycięstwo swojej drużyny.

- Na ulice wyległo całe miasto. Gdzie okiem sięgnąć, pełno ludzi i samochodów. Nie uwierzyłbym w to, gdybym tego nie zobaczył. Nasz autobus skierowano w wielki korek, a jako eskortę przydzielono nam tylko dwóch policjantów. Potem przysłano jeszcze czterech, ale to i tak nie pomogło. Pokonanie 3,5-kilometrowej trasy zajęło nam prawie dwie godziny, przy czym około godziny ostatnie 200-300 metrów. Na trasie pojawiało się przy nas sporo przyjaźnie nastawionych osób, ale byli też tacy, których nastawienie było nieprzyjazne. Czułem się zagrożony, i to bardzo! Czekałem, aż coś się stanie. Na szczęście nic złego się nie wydarzyło, ale czuliśmy, że gdyby się wydarzyło, bylibyśmy bezradni - powiedział w wywiadzie dla naszego portalu selekcjoner reprezentacji PolskiVital Heynen.

Wydarzenia, jakie miały miejsce w Urmii po zakończeniu meczu Iran - Polska, nie przeszły bez echa. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydały władze polskiej siatkówki. Przedstawiciele naszego kraju zwrócili się między innymi do władz FIVB, wyrażając swoją dezaprobatę dla działań organizatorów turnieju.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki opowiedział o wypadku. "Gra przestała być przyjemnością"

Liga Narodów. Zobacz miejsce Polaków w tabeli po trzecim weekendzie. Wciąż jest szansa na Final Six

Liga Narodów. Długa podroż Polaków z hali do hotelu. "Najprawdopodobniej będzie oficjalny protest"

Oświadczenie PZPS w sprawie wydarzeń po meczu Iran - Polska: 

Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas monitoruje i prowadzi działania w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce po sobotnim meczu Iran - Polska (15 czerwca 2019 w Urmii, Iran), polegającym na znacznym, bo ponad godzinnym, wydłużeniu czasu powrotu polskich siatkarzy do hotelu.

Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania. Według informacji PZPS podobna sytuacja miała miejsce także dzień wcześniej i dotyczyła reprezentacji Kanady.

Niezwłocznie po wydarzeniu podjęto niezbędne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Nastąpiła konsultacja z nadzorującym turniej przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i organizatorami z ramienia irańskiej federacji siatkarskiej, którzy przeprosili za wynikające ze zdarzenia niedogodności. PZPS wystosował jednocześnie zdecydowany w treści list do centrali FIVB.

Od momentu wyjazdu kadry narodowej do Iranu PZPS pozostawał w stałym kontakcie z reprezentacją, FIVB oraz MSZ, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo polskich siatkarzy.

Czy w kolejnym sezonie, Iran powinien otrzymać prawo organizacji turnieju Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Louis von Cyphre Zgłoś komentarz
  3 dzień już kserujecie ten artykuł.
  • Narcyz Szymański Zgłoś komentarz
   Po takim liście FIVB bardzo się przestraszy i cała in gremio poda się do dymisji!
   • Narcyz Szymański Zgłoś komentarz
    Po takim liście FIVB bardzo się przestraszy i cała in gremio poda się do dymisji!
    • gogo Zgłoś komentarz
     Wielowiekowa kultura się odezwała !!! Kiedy wy sraliście w krzaki i wycieraliście trawą , Persowie mieli już toalety !!! To nie ich wina że zrobiono im pranie mózgów i myślą że
     Czytaj całość
     wszyscy ich nienawidzą a czytając te komentarze wiem że mogą się tylko w tym utwierdzić. Rosyjskie społeczeństwo też było bardzo przyjazne, dopóki Putin nie wszczepił w nich myślenia, że zachód chce Rosję zniszczyć. Czy nie to samo robią u nas rządy PiS-u ??? Jedyne co mi się u nich nie podoba to zbyt ortodoksyjna wiara i brak równości płci.
     • pan.artur Zgłoś komentarz
      Prosimy o prezentację nagrań z przejazdu. Chyba zawodnicy nagrywali to zajście?
      • Bytyk Zgłoś komentarz
       Przecież to dzicz. Widać po zachowaniu na meczach, że nie dawno ich z klatek wypuścili.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×