Liga Narodów. Rosjanie lepsi od Niemców. Brazylia pokonała Bułgarię

Reprezentacja Rosji pokonała Niemcy 3:1 w pierwszym dniu turnieju Ligi Narodów w Cuiabie. W takich samych rozmiarach zwycięstwo nad Bułgarami odnieśli gospodarze, Brazylijczycy.

Adrian Nuckowski
radość siatkarzy reprezentacji Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Rosji
W meczu otwierającym rywalizację w brazylijskiej Cuiabie, Rosjanie pokonali Niemców 3:1. Pierwsza partia padła łupem podopiecznych Andrei Gianiego, którzy wygrali tę część do 22. W trzech kolejnych setach dominowali już jednak ubiegłoroczni zwycięzcy Ligi Narodów, zapisując na swoje konto ósme zwycięstwo w całych rozgrywkach. Najwięcej "oczek" dla triumfatorów zdobył Wiktor Poletajew (19 punktów), z kolei dla pokonanych Simon Hirsch (12).

Chwilę później na parkiet wyszli Brazylijczycy oraz Bułgarzy. Canarinhos wygrali premierową odsłonę do 20, jednak w kolejnej to siatkarze prowadzeni przez Silvano Prandiego okazali się lepsi, triumfując 25:21. Zarówno trzeci, jak i czwarty set to już dominacja Brazylijczyków, którzy tym samym odnieśli już dziewiąte zwycięstwo w tegorocznej edycji LN. Znakomite spotkanie rozegrał Joandry Leal, który zdobył dla swojej drużyny 15 punktów (11/13 w ataku). Wśród Bułgarów po raz kolejny nieoceniony był atakujący Cwetan Sokołow (14 punktów).