Liga Narodów: Kanada pokonała Chiny mimo kontuzji Vernona-Evansa

Kanada przerwała pasmo czterech porażek i wygrała 3:1 z najgorszymi w rozgrywkach Chinami. USA sprawiło lanie 3:0 Japonii.

Sharone Vernon-Evans (nr 10) WP SportoweFakty / Olga Król / Sharone Vernon-Evans (nr 10)
Kanada rozpoczęła mecz z Sharonem Vernonem-Evansem w podstawowym składzie, ale ten wykonał zaledwie jeden atak, po czym z powodu kontuzji opuścił boisko. Były atakujący ONICO Warszawa jest najlepiej punktującym Kanadyjczykiem i drugim pod tym względem siatkarzem Ligi Narodów. Bez Vernona-Evansa poziom trudności starcia z Chińczykami podniósł się. Zwłaszcza, że selekcjoner Glenn Hoag nie był przygotowany na taką absencję.

Na boisko wszedł za podstawowego atakującego Ryan Sclater i zdobył 20 punktów. Tyle samo co John Perrin. Ten duet poprowadził Kanadę do zwycięstwa 3:1. Perrin popisał się czterema blokami, a cała drużyna zyskała sporo dzięki błędom Azjatów. Najczęściej atakujący Chińczycy mieli zdecydowanie poniżej 50 procent skuteczności w tym elemencie. Kanada przerwała pasmo czterech porażek i jest w górnej połowie tabeli.

W drugim meczu dnia reprezentacja USA sprawiła lanie 3:0 Japonii. W pierwszej partii goście zdobyli 15 punktów, a w drugim i w trzecim secie po 19 punktów. Amerykanie rządzili na boisku od pierwszych do ostatnich piłek. Dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu przeskoczyli w tabeli Polaków i są na szóstym miejscu. USA zagrało w krótkim meczu żelazną szóstką bez zmienników. Skuteczni byli przede wszystkim Taylor Sander i Jeffrey Jendryk Ii. David Smith postawił sześć bloków i dołożył do nich trzy asy serwisowe.