Liga Narodów: Brazylia i Rosja wygrały i umocniły się w najlepszej trójce

Brazylia jest wiceliderem Ligi Narodów po zwycięstwie 3:2 z Niemcami. Rosja pozostaje na trzecim miejscu w tabeli po pokonaniu 3:0 Bułgarii.

siatkarze reprezentacji Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii
Kibice w brazylijskiej Cuiabie obejrzeli nadspodziewanie długie i wyrównane starcie gospodarzy z Niemcami, którzy ponieśli już siedem porażek z rzędu. Drużyna z Europy dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w setach, a Canarinhos udowodnili wyższość w zakończonym wynikiem 15:13 tie-breaku. Selekcjoner Brazylijczyków szukał optymalnego ustawienia i wysłał na boisko wszystkich będących w kadrze zawodników. Najwięcej 17 punktów zdobył właśnie zmiennik Alan Souza. Brazylia osiągnęła największą przewaga w ataku i w polu serwisowym.

Łatwiej mieli Rosjanie, którzy zwyciężyli 3:0 z Bułgarią. Ich ofensywa była oparta na błyskotliwym Wiktorze Poletajewie. W zespole nie było ani lepszego punktującego, ani blokującego, ani zagrywającego siatkarza. Poletajew zdobył 20 "oczek", z czego 14 atakiem. Wyróżnił się na dodatek Igor Filippow, który zakończył skutecznym atakiem komplet siedmiu akcji.

Rosjanie dostali jednego seta w prezencie od Bułgarii, która popełniła w krótkim meczu 25 błędów. Na nielicznej liście atutów zespołu znad Morza Czarnego były skuteczne ataki Cwetana Sokołowa i bloki Swietosława Gocewa. Bułgaria przegrała cztery ostatnie mecze, a od trzech nie zapunktowała.

W niedzielę hitowe starcie drugiej w tabeli Brazylii z trzecią Rosją.