Liga Narodów: Stany Zjednoczone sprawiły lanie Iranowi. Przełamanie Serbii

Mecz USA z Iranem był małym przedsmakiem turnieju finałowego Ligi Narodów. Amerykanie pokazali w nim moc i zwyciężyli 3:0 z Persami. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Serbii z Bułgarią.

siatkarze reprezentacji USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji USA
Im dłużej trwało spotkanie, tym większa była przewaga reprezentacji USA. Pierwszego seta wygrała jeszcze skromnie 27:25, ale już drugiego i trzeciego z wyraźną zaliczką. Amerykanie byli lepsi we wszystkich kluczowych statystykach. 10 punktów więcej zdobyli atakiem, pięć blokiem. Częściej ryzykowali, ale opłaciło się, ponieważ wygrali mecz 3:0 mimo zdecydowanie większej liczby błędów.

Czterech Amerykanów miało ponad 50 procent skuteczności w ataku, dlatego ich selekcjoner unikał zmian w dobrze funkcjonującym mechanizmie. Najwięcej 13 punktów zdobył Ben Patch. Z kolei Jeffrey Jendryk Ii popisał się pięcioma blokami.

Dzięki Amerykanom spokojny wieczór mają Brazylijczycy, którzy zakończą fazę zasadniczą Ligi Narodów na pierwszym miejscu w tabeli niezależnie od wyniku swojego meczu z Włochami.

Także wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie Serbii z Bułgarią. Drazen Luburić i spółka poprawili się wyraźnie w porównaniu ze swoimi poprzednimi występami i odnieśli zwycięstwo po pięciu porażkach z rzędu. W drugim i w trzecim secie Serbia demolowała bezradnego przeciwnika. Dzięki pokonaniu sąsiada w tabeli zakończyła rozgrywki na 11. miejscu przed Bułgarami.