Final Six Ligi Narodów: Bartosz Bednorz jedynym Polakiem w "drużynie marzeń". Zaskakujący wybór MVP

Przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Bednorz, został wybrany do najlepszej drużyny Final Six Ligi Narodów 2019. Natomiast nagrodę dla MVP turnieju dość niespodziewanie, bo jego ekipa przegrała w finale, otrzymał Amerykanin Matthew Anderson.

Tomasz Rosiński
Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz w przyjęciu zagrywki
Chociaż kadra USA przegrała w finale LN z Rosjanami 1:3, to jej zawodnicy zgarnęli najwięcej nagród indywidualnych, bo aż cztery (Micah Christenson, Maxwell Holt, Erik Shoji i Anderson).

Światowa Federacja Piłki Siatkowej wyróżniła trzech graczy rosyjskiej drużyny (Wiktor Poletajew, Iwan Jakowlew oraz Dmitrij Wołkow), a także jednego siatkarza Biało-Czerwonych - Bednorza.

Najlepsza drużyna Final Six Ligi Narodów 2019:

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA).

Najlepszy atakujący: Wiktor Poletajew (Rosja).

Najlepsi środkowi: Maxwell Holt (USA), Iwan Jakowlew (Rosja).

Najlepsi przyjmujący: Bartosz Bednorz (Polska), Dmitrij Wołkow (Rosja).

Najlepszy libero: Erik Shoji (USA).

MVP: Matthew Anderson (USA).

-> Final Six Ligi Narodów: Polacy nie pozostawili złudzeń Brazylijczykom. Zdobyli brązowy medal!

Czy zgadzasz się z wyborem MVP Final Six Ligi Narodów 2019?