Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fatalna sytuacja AZS-u Częstochowa. Ryszard Bosek: To jest wielka tragedia

Puchary AZS-u Częstochowa zostaną zlicytowane przez komornika. To jedyny majątek, jaki ma klub. Ryszard Bosek, który przez lata był działaczem AZS-u jest przygnębiony tą sytuacją.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Bosek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Ryszard Bosek
Puchary należące do AZS-u Częstochowa są zajęte przez komornika. To wynik wniosku jednego z wierzycieli, któremu klub zalega około 80 tysięcy złotych. Długi AZS-u są zdecydowanie większe. Sześciokrotny mistrz Polski zalega zawodnikom, trenerom, urzędowi skarbowemu czy spółce zarządzającej Halą Sportową Częstochowa.

Przygnębiony tym, jak wygląda sytuacja w AZS-ie jest Ryszard Bosek. To on przez kilka lat odpowiadał za politykę transferową klubu, a także robił wszystko, by drużyna przetrwała trudne ekonomicznie czasy. Nie było jednak tak tragicznie, jak jest obecnie. Przyszłość AZS-u wisi na włosku.

- Stawałem na głowie, żeby pomóc kiedy sytuacja była dramatyczna. Jeśli ja byłem problemem, wystarczyło powiedzieć, żebym odszedł. Przez pewnych ludzi jestem dziś oskarżany, próbuje zrzucić się na mnie winę. Ci, którzy doprowadzili do upadku oczerniają tych, którzy klub próbowali ratować. Ja przez pół roku samotnie jeździłem na rozmowy ze sponsorami. Bez pieniędzy nie da się dziś robić siatkówki. Tak zasłużony klub nie powinien tak skończyć, to jest wielka tragedia - powiedział w rozmowie z Radiem FON.

Głos w sprawie zajął też prezes AZS-u. Jak przekazał w częstochowskim radiu, klub ma czas do końca lipca na zawarcie ugód wynikających z układu restrukturyzacyjnego. Jeżeli uda się to zrealizować, nie dojdzie do licytacji trofeów. - Prowadzimy rozmowy z wierzycielami i wymagamy ich elastyczności - powiedział Kamil Filipski.

Zobacz także:
Aleksiej Spiridonow zabrał głos ws. skandalicznego wpisu. "Nie rozumiem, dlaczego mam być ukarany"
Final Six Ligi Narodów. Bartosz Bednorz - siatkarz niepokorny

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • w-t Zgłoś komentarz
  Akurat tego klubu w ogóle mi nie szkoda
  • Janusz Pawlacz Zgłoś komentarz
   Czy matka Ryszarda Boska to Matka Boska?
   • Trump Trump Zgłoś komentarz
    Bosek tak się tłumaczy jak po MŚ 2014 kiedy dziennikarka zapytała o brak przetargu na ochronę mistrzostw - " no to co , że nie było ( przetargu)... dobrze ochraniali?-dobrze"
    Czytaj całość
    . W Cze-wie pewno też "pociotki" zarabiali niemało, wszyscy prócz siatkarzy! Dość leśnych dziadków !
    • Mariusz Komski Zgłoś komentarz
     Szczyty bezczelności, Filiski żąda czegoś, np. elastyczności. Osób które chcą ("bezczel") swojej kasy. Czy kibice mogą zatem zażądać total.audytu finansowego za lata
     Czytaj całość
     2017-2019, GDZIE POSZŁY ŚRODKI Z UM CZ-WA 2.300.000 , oraz TAURON ok. 1.300.000 zł? Które wydano w klubie???!!! zostawiając kilkaset tys zaległości?
     • Obserwatorek Zgłoś komentarz
      Nie ma litości dla biednych klubów . Teraz rządzi tylko pieniądz . Smutne to .
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×