Sparing. Polska wyraźnie lepsza od Belgii. Trwa passa siatkarek w meczach z tym rywalem

Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski kobiet poradziła sobie z przejściowymi problemami w towarzyskim meczu z Belgią i pokonała przeciwnika 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja w Kaliningradzie rozpoczęła się od zwycięstwa 3:2 reprezentantek Niemiec z Polkami, a także wygranej 3:1 Rosjanek z Belgijkami. W czwartek zmierzyły się więc drużyny pokonane w pierwszym dniu towarzyskiego Turnieju o Puchar Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego. Samopoczucie poprawiły sobie Biało-Czerwone.

Początek pierwszego seta przebiegał pod dyktando podopiecznych Jacka Nawrockiego. Po piłkach otwierających mecz prowadziły 2:0, a później przez kilkanaście minut tylko raz pozwoliły Belgii na wygranie dwóch akcji z rzędu. Było 16:11, ale nie obyło się bez "przebojów". Końcówka partii należała do zespołu z Beneluksu, przez co Biało-Czerwone potwierdziły swoją wyższość dopiero punktem na 26:24.

W drugim secie też pościg, również efektowny, ale dla odmiany z radosnym zakończeniem i w wykonaniu reprezentacji Polski. Biało-Czerwone straciły pięć punktów z rzędu od stanu 5:5 do 5:10, więc musiały gonić. Po ich skutecznych akcjach zrobiło się 14:14, a podbudowane Polki były na finiszu partii nie do zatrzymania. Po zwycięstwie 25:21 były o krok od wygrania meczu.

W trzecim secie gra zespołu z Polski funkcjonowała już na wysokich obrotach. Miał więcej do zaproponowania w ataku, wystrzegał się takiej liczby błędów jak Belgia. Ta runda przyniosła najmniej emocji. Polska prowadziła od pierwszej do ostatniej piłki i zwyciężyła 25:20.

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 i to jej piąte zwycięstwo z rzędu z Belgią. Słodko rewanżuje się przeciwnikowi za wcześniejsze cztery kolejne porażki poniesione od sierpnia 2014 roku do stycznia 2016.

Drużyna przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który zostanie rozegrany we Wrocławiu w dniach 2-4 sierpnia. W Kaliningradzie zagra swój trzeci mecz w piątek o godzinie 19 z Rosją.

Polska - Belgia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20)