Transfery w LSK: wielki powrót z USA do Polski. Aleksandra Kazała zagra w Pile

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła
Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła
zdjęcie autora artykułu

Enea PTPS Piła pochwalił się sprowadzeniem w swoje szeregi Aleksandry Kazały, która przez ostatnie lata studiowała w Stanach Zjednoczonych. Za to bydgoski Pałac ogłosił Izabellę Rapacz, Amerykankę polskiego pochodzenia.

[tag=46421]

Aleksandra Kazała[/tag], mistrzyni Europy kadetek z 2013 roku i była zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów, wyjechała z Polski cztery lata temu, by kontynuować grę oraz edukację na American University w Waszyngtonie. 23-letnia przyjmująca w okresie studiów za oceanem stała się podstawową zawodniczką swojej uniwersyteckiej drużyny i zebrała wiele wyróżnień, m.in. tytuł najlepszej zawodniczki Patriot League czy honorowe wyróżnienie organizacji trenerskiej AVCA. Pochodząca z Dębicy zawodniczka zdecydowała się na powrót do ojczyzny, a w sezonie 2019/2020 będzie występować w Enei PTPS-ie Piła.

Siatkówka. Mazur: Wilfredo Leon to wybitna osobowość

Wielkopolski klub po dłuższym okresie transferowej ciszy zaczął regularnie ogłaszać nazwiska nowych siatkarek. Wiemy już, że Eneę PTPS w kolejnej edycji Ligi Siatkówki Kobiet poprowadzi Mirosław Zawieracz, a w jego drużynie zobaczymy takie siatkarki jak Emilia Szubert, Sylwia Bolimowska, Oliwia Urban, Gabriela Ponikowska i Karolina Bednarek. Ze składu z poprzedniego sezonu LSK zostały libero Anna Pawłowska oraz przyjmująca Paula Słonecka.

W Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz zobaczymy Izabellę Rapacz, która ostatni sezon rozegrała w pierwszoligowym Enei Energetyku Poznań. To atakująca mierząca 188 cm wzrostu, a także Amerykanka polskiego pochodzenia, która krótko po narodzinach w Krakowie przeniosła się wraz z rodzicami do Chicago. Ukończyła uczelnię Temple University, po której ukończeniu rozpoczęła polską przygodę z zawodową siatkówką.

ZOBACZ WIDEO: Sevilla pokonała Liverpool. Mecz w cieniu bandyckiego faulu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W składzie bydgoskiego zespołu zobaczymy na pewno Magdalenę Mazurek, Monika Fedusio, Ewelinę Krzywicką-Żurowską i Patrycję Balmas-Polak, Monikę Jagłę, Kingę Różyńską i Martę Ziółkowską, a także Julię Reszelewską z juniorskiej ekipy Pałacu oraz Martę Biedziak, która wraca do Polski po okresie gry dla belgijskiego Dauphines Charleroi. Jak podaje Gazeta Pomorska, w zespole Piotra Mateli nie zobaczymy już najbardziej doświadczonych Pałacanek, Joanny Kuligowskiej oraz Natalii Misiuny, zaś Małgorzata Andersohn zdecydowała się na studia w USA.

Mistrzostwa świata U-21: Polacy poszli za ciosem. Tunezja bez szans w starciu z podopiecznymi Michała Bąkiewicza

Źródło artykułu:
Czy Aleksandra Kazała będzie wartościowym wzmocnieniem dla Enei PTPS-u Piła?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)