Tokio 2020 turniej kwalifikacyjny. Twitter po meczu Polska - Serbia: wielkie brawa mimo porażki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek podczas odgrywania hymnu

Polskie siatkarki w kwalifikacjach do IO 2020 w Tokio przegrały decydujący pojedynek (1:3), ale porażka z Serbią nie przekreśla jeszcze szansy na awans na igrzyska olimpijskie. Sprawdziliśmy, co o meczu Polek piszą użytkownicy Twittera.

Polski Związek Piłki Siatkowej gratuluje ekipie z Bałkanów awansu na IO 2020 w Tokio i jest dumny z postawy Polek. Mało brakowało, a skazywana na pożarcie ekipa Biało-Czerwonych doprowadziłaby w niedzielę do tie-breaka, w którym wydarzyć się mogło wszystko.

Miastem-gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich był Wrocław. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność nie zawiodła.

- Przyjemnością jest oglądać postęp reprezentacji Polski kobiet - czytamy z kolei na oficjalnym, twitterowym koncie KPS Chemika Police.

Ola Piskorska (manager SportProAgency, a wcześniej redaktorka WP SportoweFakty) twierdzi, że w meczu o stawkę zabrakło polskim siatkarkom doświadczenia. Mimo porażki mamy jednak powody do dumy.

- Mimo porażki wielkie brawa dla dziewczyn. W styczniu o awans do #Tokyo2020 powalczymy m.in. z Turcją i Holandią - komentuje dziennikarz WP SportoweFakty, Adrian Nuckowski.

Aktywny na Twitterze był także Łukasz Jachimiak ("Sport"). Polki czwartego seta miały w garści i szykowały się na tie-breaka, ale końcówka odsłony przebiegła już pod dyktando mistrzyń świata.

---> Memoriał Wagnera: znamy termin kolejnego turnieju. Będzie zmiana! ---> Tokio 2020 turniej kwalifikacyjny. Mistrzowie świata muszą walczyć o igrzyska. "To jest wstyd"

Czy Polki wywalczą jeszcze awans na IO 2020 w Tokio?