Mistrzostwa Europy siatkarek. Znamy MVP turnieju. Zaskakująca decyzja organizatorów

Serbia została mistrzem Europy siatkarek, a jej reprezentantkę - Tijanę Bosković - wybrano MVP turnieju. Drugi raz z rzędu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Tijana Bosković (z lewej) PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: Tijana Bosković (z lewej)
W dramatycznym, pełnym nieprawdopodobnych zwrotów akcji i wielkich emocji finale mistrzostw Europy siatkarek reprezentacja Serbii pokonała Turcję 3:2. Serbskie siatkarki obroniły tym samym wywalczony dwa lata temu tytuł mistrzyń kontynentu.

Trofeum najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju obroniła natomiast Tijana Bosković, która podobnie jak w 2017 roku została wybrana MVP. Nagroda dla atakującej dziwić nikogo nie może.

Bosković w finale ME siatkarek zdobyła 23 punkty. We wcześniejszych spotkaniach także była mocnym punktem reprezentacji Serbii, dokładając ogromną cegiełkę do złotego medalu.

Swoją drogą dla zaledwie 22-letniej Bosković to trzeci tytuł MVP dużego turnieju. Oprócz mistrzostw Europy 2017 i 2019, Serbka odebrała cenne trofeum także po ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

Co zaskakujące, po ME 2019 póki co znamy jedynie MVP turnieju. Laureaci pozostałych nagród mają zostać ogłoszeni dopiero w mediach społecznościowych. To ciekawa strategia organizatorów.

Reprezentacja Polski mistrzostwa Europy siatkarek zakończyła na 4. miejscu, w meczu o brąz przegrywając 0:3 z Italią (relację z tego spotkania przeczytasz TUTAJ).