Mistrzostwa Europy siatkarzy. Reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o kolejny tytuł (terminarz)

Drugi dzień ME siatkarzy to dla podopiecznych trenera Vitala Heynena początek udziału w turnieju. W pierwszym meczu, który zostanie rozegrany w Rotterdamie, reprezentacja Polski zagra z zespołem z Estonii.

Beata Kacperska
Beata Kacperska
siatkarze reprezentacji Polski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Tegoroczne mistrzostwa Europy siatkarzy po raz pierwszy w historii są rozgrywane w czterech krajach - Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. O tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie rywalizują 24 drużyny, które w pierwszej fazie turnieju zostały podzielone na cztery grupy. Każda z nich dąży do tego, by zagrać w wielkim finale, który odbędzie się 29 września w Paryżu.

Drugiego dnia mistrzostw Europy zostanie rozegranych aż 10 meczów, a do gry przystąpią także zespoły znajdujące się w grupach B i D, w tym reprezentacja Polski.

Czytaj także: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Gogol: Najpierw awansować do czwórki, a potem zobaczymy

Jako pierwsze na boisko wybiegną reprezentacje Czech i Ukrainy (godz. 14), które tym samym zainaugurują w Rotterdamie rywalizację w grupie D. O godz. 17 walkę na mistrzostwach Europy rozpoczną aktualni mistrzowie świata. W pierwszym pojedynku na turnieju Polacy zmierzą się z zespołem estońskim. Na godz. 20 zaplanowano początek spotkania narodowych drużyn Holandii i Czarnogóry.

W Brukseli rozpocznie się zaś walka w grupie B. O pierwsze zwycięstwo na turnieju powalczy m.in. Serbia, która zmierzy się z zespołem z Niemiec (godz. 15). W kolejnych spotkaniach publiczność zgromadzona w belgijskiej hali będzie miała okazję obserwować walkę między Słowacją i Hiszpanią (godz. 17:30) oraz Belgii i Austrii (godz. 20:30).

Drugiego dnia turnieju kolejne mecze będą rozgrywać także zespoły rywalizujące w ramach grup A i C, które walkę na ME zainaugurowały już w czwartek. We francuskim Montpellier po przeciwnych stronach siatki najpierw staną reprezentacje Bułgarii i Rumunii (godz. 17:15), a potem Włoch i Grecji (godz. 20:45). W stolicy Słowenii, czyli Lublanie, pojedynki o cenne punkty w fazie grupowej stoczą zaś zespoły z Macedonii i Turcji (godz. 17:30), a także Rosji i Białorusi (godz. 20:30).

Czytaj także: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Dobra wiadomość dla kibiców. Mecze Polaków w Super Polsacie (terminarz, transmisje)

Terminarz ME siatkarzy - dzień drugi (13 września br.):

Grupa A (Montpellier, Francja):

17:15 Bułgaria - Rumunia
20:45 Włochy - Grecja

Grupa B (Bruksela, Belgia):

15:00 Serbia - Niemcy
17:30 Słowacja - Hiszpania
20:30 Belgia - Austria

Grupa C (Lublana, Słowenia):

17:30 Macedonia - Turcja
20:30 Białoruś - Rosja

Grupa D (Rotterdam, Holandia):

14:00 Czechy - Ukraina
17:00 Estonia - Polska
20:00 Holandia - Czarnogóra

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarek. Jacek Nawrocki: Trzeba wiedzieć, kiedy emocje podsycać, a kiedy gasić
Czy reprezentacja Polski wygra mecz z Estonią na inaugurację ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×