Puchar Świata kobiet: Rosja lepsza od Japonii po tie-breaku. Serbki dalej bez wygranej

Powoli rozkręca się w Japonii Puchar Świata siatkarek. Po dwóch kolejkach mamy pięć niepokonanych drużyn w tym dwie - Holandię i Chiny - które nie straciły nawet seta.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Yuki Ishii, mecz Rosja - Japonia Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: atakuje Yuki Ishii, mecz Rosja - Japonia
Obie drużyny w niedzielę trafiły na najsłabsze w stawce ekipy z Afryki. Pomarańczowe pokonały Kenijki, a mistrzynie olimpijskie z Rio nie pozostawiły złudzeń siatkarkom z Kamerunu. W trzech setach także Brazylijki pokonały Argentynki.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie reprezentacji Stanów Zjednoczonych z Serbią. Mistrzynie Europy wygrały pierwszą partię do 23, ale w trzech kolejnych nie miały wiele do powiedzenia. Trener Karch Kiraly wpuścił w drugim secie na boisko Karstę Lowe i ona okazała się bohaterką spotkania. W ciągu trzech części gry zdobyła 18 punktów, zachowując przy tym blisko 60 procent skuteczności w ataku. Amerykanki wygrały 3:1.

W równolegle toczonym spotkaniu Korea Południowa przegrała z Dominikaną w czterech setach, choć w dwóch ostatnich walka trwała do samego końca. Najdłuższym meczem dnia było starcie rosyjsko-japońskie, w którym Sborna dwukrotnie obejmowała prowadzenie i dwukrotnie traciła je na rzecz gospodyń. W tie-breaku jednak już zespół prowadzony przez Sergio Busato pozwolił rywalkom zdobyć zaledwie siedem punktów.