Puchar Świata siatkarzy. Rosjanie następnym rywalem. Sprawdź, gdzie, kiedy i o której kolejny mecz Polaków (terminarz)

Reprezentacja Polski siatkarzy zakończyła trzydniowy maraton w Pucharze Świata. Teraz Biało-Czerwonych czekają dwa dni przerwy. W środę podopieczni Vitala Heynena zagrają z Rosją (początek o 8:00 polskiego czasu).

Karol Wasiek
radość siatkarzy reprezentacji Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Rosji
Polscy siatkarze zanotowali czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata 2019. Biało-Czerwoni w świetnym stylu odprawili z kwitkiem wicemistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro.

Włosi, grający w Japonii bez swoich największych gwiazd, przegrali w poszczególnych partiach dwukrotnie do 18 oraz w trzeciej do 22.

Podopieczni Vitala Heynena w dotychczasowych spotkaniach okazali się lepsi odpowiednio od Tunezji (3:0), Japonii (3:1) oraz Argentyny (3:1). Nasi zawodnicy musieli do tej pory uznać wyższość jedynie Amerykanów (1:3).

Po regulaminowych dwóch dniach przerwy, Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji (9 października, 8:00 czasu polskiego). Sborna na Pucharze Świata odniosła trzy zwycięstwa w pięciu meczach. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo pokonali Iran, Kanadę i Egipt, przegrywając z Australią i Brazylią.

Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport i Polsacie Sport. Mecz będzie też do obejrzenia online - na stronie sport.tvp.pl (za darmo) i IPLA TV (płatne).

Terminarz meczów Polaków na Pucharze Świata siatkarzy (godziny czasu polskiego):

15 października, godz. 5.30: Polska - Iran

Puchar Świata siatkarzy. Polska - Włochy. Efektowna wygrana Biało-Czerwonych (tabela)

Puchar Świata siatkarzy. Włochy - Polska. Liderem był... cały zespół. Zobacz oceny naszych zawodników