FIVB opublikowała najnowszy ranking. Dalekie miejsce reprezentacji Polski siatkarek

Światowa Federacja Siatkówki po zakończeniu rywalizacja w Pucharze Świata siatkarek opublikowała najnowszy ranking. Niewielkie zmiany zaszły w czołówce zestawienia. Spadek z pierwszego miejsca zanotowały mistrzynie świata i Europy, Serbki.

Jacek Pawłowski
siatkarki reprezentacji Polski Getty Images / Metin Aktas/Anadolu Agency / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Najnowszy ranking FIVB został stworzony w oparciu o wyniki uzyskane przez poszczególne zespoły w rywalizacji o Puchar Świata. Nowymi liderkami zestawienia, dzięki wywalczeniu złotego medalu, zostały Chinki, które poprawiły się o jedną pozycję. Podobny progres zanotowały Amerykanki, które aktualnie plasują się na drugiej pozycji. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowane zostały Serbki.

Daleko, bo dopiero w trzeciej dziesiątce zestawienia znajdują się Biało-Czerwone. W porównaniu z rozgrywkami World Grand Prix, wyniki osiągnięte w Lidze Narodów Kobiet nie są bowiem brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu. Podopieczne Jacka Nawrockiego mają czego żałować, bowiem w minionym sezonie spisały się w LN doskonale, kończąc zmagania na piątej pozycji.

W dniach 7-12 stycznia w hali Omnisport w holenderskim Apeldoorn, polskie siatkarki zagrają o przepustki na igrzyska olimpijskie Tokio w 2020 r. Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, z których do półfinału awansują po dwa najlepsze zespoły. Awans na IO 2020 wywalczy tylko zwycięzca kwalifikacji. Rywalkami Biało-Czerwonych będą ekipy Holandii (6)*, Turcji (12), Niemiec (15), Bułgarii (16), Belgii (19), Chorwacji (30) i Azerbejdżanu (22).