Puchar Świata siatkarzy. Tak Polska ograła Rosję (skrót meczu)

Reprezentacja Polski w kolejnym meczu PŚ siatkarzy ograła Rosjan 3:1, odnosząc piąty triumf w tych rozgrywkach. Zobacz skrót spotkania ze Sborną.

Dawid Borek
Dawid Borek
reprezentacja Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Rosjanie od początku meczu z Polakami dali do zrozumienia, że tanio skóry nie sprzedadzą. Co więcej - to nasi rywale na początku spotkania przejęli inicjatywę i wygrali pierwszego seta 27:25.

Na szczęście była to pierwsza i ostatnia zwycięska część meczu dla reprezentacji Sbornej. W kolejnej fazie zawodów Biało-Czerwoni złapali wiatr w żagle i zdominowali wydarzenia na boisku, triumfując w trzech kolejnych setach.

W ostatnim Rosjanie co prawda niebezpiecznie zaczęli zbliżać się do wyniku, ale z drugiej strony reprezentacja Polski poniżej pewnego poziomu nie schodziła. Dzięki temu utrzymała przewagę do końca i w efekcie wygrała 3:1.

Skrót meczu Polska - Rosja:

Dla drużyny Vitala Heynena było to piąte zwycięstwo w Pucharze Świata, po którym Polska zajmuje 2. miejsce w tabeli. Lepsi są tylko Brazylijczycy. Pełną tabelę znajdziesz TUTAJ.

W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Egiptem. Początek starcia o godz. 5:30 (czasu polskiego). Piątkowymi rywalami będą zaś Australijczycy.