Puchar Świata siatkarzy. Brazylia nieposkromiona. Pokonała USA w meczu na szczycie

Brazylia jest na razie nie do zatrzymania w Pucharze Świata. Siódme zwycięstwo z rzędu odniosła w hitowej konfrontacji z USA. Po wygranej 3:0 umocniła się na szczycie tabeli.
reprezentacja Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii

Hitowa konfrontacja była na początku zażarta. Maksymalna zaliczka którejś z drużyn w pierwszym secie to trzy punkty. Miała ją Brazylia przy stanie 8:5 i także na koniec partii była krok przed Amerykanami. Niepokonana w Pucharze Świata ekipa wygrała 25:23.

Canarinhos czuli się coraz pewniej na boisku. Przewagę potrzebną do wygrania 25:22 drugiego seta wypracowała sobie w jego końcówce. Najczęściej atakowali Alan Souza i Joandry Leal, a że byli skuteczni, po dwóch partiach mieli po kilkanaście punktów na koncie. Ten drugi zagrał mimo drobnej kontuzji na rozgrzewce. USA na tym etapie meczu miało zero bloków.

W trzecim secie Brazylia najpierw prowadziła 4:0, następnie oddała przewagę, a na koniec znów triumfowała 25:17 wygrywając sześć akcji z rzędu. Siatkarze z Ameryki Południowej w siedmiu udanych meczach w Pucharze Świata zdobyli komplet 21 punktów, przegrali zaledwie dwa sety. Mają trzy "oczka" przewagi nad wiceliderem Polską i pięć nad pokonanymi w czwartek Amerykanami. Z Biało-Czerwonymi jeszcze się nie mierzyli.

Argentyna wygrała 3:0 z Kanadą po czterech porażkach z rzędu i wyprzedziła pokonanego przeciwnika w tabeli. Obie reprezentacje są w jej dolnej części. Siatkarze z Ameryki Południowej byli lepsi w przyjęciu, a to pomogło również wypracować przewagę w ofensywie. Wszyscy zawodnicy, którzy wykonali minimum dwa ataki, mieli ponad 50 procent skuteczności. Kanadę było stać na dwa bloki przez całe spotkanie.

Również Iran odniósł zwycięstwo 3:0. Przeciwnikiem Persów była Tunezja, która jako jedyna w Pucharze Świata ma komplet porażek i zamyka tabelę. W krótkim meczu było aż 26 bloków. Iran był lepszy 15:11 w tej statystyce, a to głównie zasługa Aliasghara Mojarada, który był najczujniejszy i sześć razy zatrzymał Tunezyjczyka przy siatce. Hamza Nagga zdobył 19 punktów, ale tylko on wywalczył dwucyfrową liczbę "oczek" dla zespołu z północy Afryki.