Puchar Świata siatkarzy. Zmiennicy z Rosji ograli Włochy. Japonia zmarnowała szansę na awans

Rosja wygrała 3:1 europejski mecz z Włochami w 8. kolejce Pucharu Świata siatkarzy. Japonia pokonała 3:2 Egipt, ale zmarnowała szansę na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli.

reprezentanci Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji
Reprezentacja Rosji wróciła do górnej połowy tabeli dzięki zwycięstwu 3:1 z Włochami. To jej piąta z rzędu wygrana z tym przeciwnikiem, w drugiej połowie dekady tylko pokonuje przeciwnika z Półwyspu Apenińskiego. Mecz miał kilka oblicz. Rosjanie mieli 12 punktów straty do Włochów na zakończenie pierwszego seta. W drugiej i trzeciej partii triumfowali na przewagi, a w czwartej urządzili sobie demolkę.

Duży wpływ na przebieg spotkania mieli zmiennicy Tuomasa Sammelvuo. Denis Zemczenok zdobył 14 punktów, Anton Semyszew 13 punktów, a Dmitrij Kowalew zaserwował najwięcej - trzy asy serwisowe. Nie pograli sobie Jarosław Podleśnik, Paweł Krugłow oraz Siergiej Grankin i pozostało im obserwować swoich dublerów.

W piątek reprezentacja USA zgubiła punkt w meczu z Kanadą. Przed szansą na jej wyprzedzenie stanęła Japonia. Warunkiem było wygranie 3:0 albo 3:1 z Egiptem. Gospodarze Pucharu Świata koncertowo zmarnowali swoją szansę. W czwartym secie prowadzili 13:8, 17:13, a nawet 24:22. Rewelacja początku rozgrywek odwróciła wynik i doprowadziła do tie-breaka. Japonia wygrała trwający dwie godziny i 43 minuty mecz 3:2, więc pozostaje w kontakcie z trzecimi Amerykanami, ale wskoczyć przed nich nie zdołała.

Do końca rywalizacji pozostały trzy kolejki.