Puchar Świata siatkarzy. Polska - Brazylia. Vital Heynen: Jestem rozczarowany wynikiem

- Jestem rozczarowany. Nie naszą grą, a końcowym wynikiem. To dobra lekcja przed igrzyskami olimpijskimi - mówi Vital Heynen, trener reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni przegrali z Brazylią 2:3 na Pucharze Świata w Japonii.
Karol Wasiek
Vital Heynen Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Polscy siatkarze nie wygrają Pucharu Świata 2019. W niedzielę po bardzo dobrym meczu drużyna Vitala Heynena uległa Brazylii 2:3 i szanse na złote medale ma już tylko matematyczne. Za to na srebrne, też niezwykle cenne, już bardzo duże.

- Jestem rozczarowany. Nie naszą grą, a końcowym wynikiem. Zasłużyliśmy na wygraną, różnice w grze obu zespołów były naprawdę niewielkie. To były detale - stwierdził po meczu przed kamerami TVP Sport Vital Heynen, trener reprezentacji Polski.

- W pierwszym secie graliśmy wyśmienicie. Nie popełnialiśmy żadnych błędów. W drugiej partii podaliśmy rękę Brazylijczykom, którzy to wykorzystali. To świetna drużyna, która korzysta z błędów rywali. Mieliśmy problemy z przyjęciem i na zagrywce - dodał Heynen.

W kluczowych akcjach zbyt często podawaliśmy graczom Brazylii rękę, a ci potrafili to wykorzystać, głównie za sprawą świetnie spisującego się Leala. W tie-breaku rywale wygrali 15:11. Stracone na początku trzy punkty ciążyły polskiej drużynie do samego końca.

- To dobra lekcja na przyszłość. Uważam, że w tym momencie jesteśmy na tym samym poziomie co Brazylia. Mamy rok czasu na to, żeby wziąć na nich rewanż w igrzyskach olimpijskich w Tokio - skomentował Belg.

Jeśli Polacy pokonają za trzy punkty Kanadę i Iran, zakończą japoński turniej tylko za Brazylią i z trzeciej imprezy w tym roku wrócą z medalami.

Komentarze (11):

• italianista Zgłoś komentarz
    Heynen rozczarowany wynikiem, a wg Nawrockiego wynik jest sprawą drugorzędną, a pierwszorzędną tzw. "budowanie". Większość piszących tutaj osób jest za to rozczarowana
    Czytaj całość
    Heynenem. Przy czym Heynen przez 2 lata sprawdził w grze więcej siatkarzy niż Nawrocki przez 5 lat siatkarek. Heynen nie zdobył medalu tylko w F6 LN 2018. W każdym innym turnieju te medale zdobywa i tak będzie też pewnie w przypadku Pucharu Świata. Główna różnica między męską a żeńską reprezentacją jest taka, że u siatkarek nieobecność Wołosz/Smarzek/Stysiak od razu nie pozwala grać o wartościowy wynik, nie mówiąc o medalu, a u mężczyzn jest szeroka grupa walcząca o medale w każdym turnieju. Co jest różnicą wynikającą z różnego postrzegania siatkówki między Heynenem a Nawrockim. W 5 turniejach siatkarze walczyli o medale i 4 razy skutecznie. Nawrocki nie jest w stanie doprowadzić do walki o medale co pokazało F4 ME. Zespół wszedł co prawda do czwórki, ale tam skapitulował dzięki Nawrockiemu.
    • stanisław gajda Zgłoś komentarz
      Identycznie jak zawodnicy, którzy nie są zadowolenie z roszad trenera jakich dokonywał podczas nie tylko tego meczu czyli,że nie ustrzegł się błędów ,które mogły mieć wpływ na
      wyniki przegranych meczów.
      • ZIBI59 Zgłoś komentarz
        Ja tez jestem rozczarowany ale trenerem ktory poraz kolejny nie dokonuje zmian takich jakich trzeba .Nie zmienil Drzyzgi w meczu ze Slowenia bylo w plecy nie zmienil Fabiana w meczu z Brazylia w
        plecy .I zeby nie bylo wcale nie mam pretensji do Fabiana bo on jest wyraznie w slabszej formie do ktorej po tak ciezkim sezonie ma prawo .Ale na litosc Boga trener musi to widziec i reagowac
        • Nyctereutes Zgłoś komentarz
          Niemożliwym było wygrać z Brazylią 50% składem w jakim polegliśmy z Slowenią.
          • Robinsław Kruzowicz Zgłoś komentarz
            Całe szczęście że trenerem jest Heynen. Fachowcy z tego forum na pewno kiedyś będą dobrymi trenerami ale lepiej żeby dziś pili piwko na kanapie w domu.
            • Robert Kaszuba Zgłoś komentarz
              Ja jestem też zszokowany jego postępowaniem. Wygrywamy 4 set na jaki ciul bierze inny skład na 5 set .Po co Leon niby taki wybitny A 3 półki zepsuje z jednej coś ugra.Drzyzga nie wiem z
              jakiej okazji jest na boisku.Przegralismy bo zrobił zmiany .Czemu nie grali Śliwka itd
              • mariolondyn Zgłoś komentarz
                ( Leśne dziadki ze światowego zarządu wyciskają swoją cytryne ) - Dawno nie widziałem tak dziwnego meczu 2ch silnych drużyn . 1 set . zaskakująco nie mocni Brazylijczycy , 2gi set -
                rzadko nie wykorzystywana łatwa końcówka seta i 1 plażowy błąd .3 ci - koszmar - zaskakująca słabość i brak zgrania ... no i te irytujące plażowe piłki . 4 ty - zupełnie niewytłumaczalne stanięcie z grą u przeciwników ( aż 10 pkt . przewagi ! ) 5 . Przeważnie jak ktoś zaczyna prowadzić w tiebreaku to dowozi to do końca . I tak też było tym razem . Jest coś w tym co mówił Pliński , że ogromne przeciążenie występami wcześniej czy później da o sobie znać i dotyczy to nie tylko naszych siatkarzy .
                • The-Wraith Zgłoś komentarz
                  Świetny mecz Fabiana Drzyzgi, po raz kolejny najlepszy na boisku - CHCIAŁO by się powiedzieć... Myślę, że potrzebuje odpoczynku a na IO będzie dobrze :)
                  • mattii Zgłoś komentarz
                    Co się dzieje z Fabianem??Dlaczego on wychodzi na parkiet taki ospały?Zagrywka tragedia,orientacja w terenie tagedia.Może to jakieś choróbsko bo normalne to nie jest... Poza tym,od
                    mistrzostw europy nic sie nie zmieniło. Średnia zagrywka,średnie obrony,kiepskie kontrataki.
                    • wisus54 Zgłoś komentarz
                      Niestety jest to prawda. Wystawy nonszalanckie przerastające umiejętności Drzyzgi, wystawy do nikogo niedokładności i w rezultacie w drugim secie Kubiak siada na ławkę zamiast Drzyzga.
                      Twierdzę że to przełomowy moment meczu bezkarny rozgrywający się rozhulał i stracił kontrole nad rozegraniem. Komenda ma więcej pokory i bez wątpienia nie zagrał by takich piłek.
                      • Stanisław Marcarz Zgłoś komentarz
                        Fabian Drzyzga jest przemeczony albo zrobił regres w umiejętnościach. Ten 7-my punkt jak wystawił "nikomu" albo trzy serwisy leciutkie 3 metry w aut świadczą o tym że powinien
                        grać Marcin Komenda. Trener jest coraz słabszy, przyzwyczaja sie do zawodników i ulega presji. W kluczowych momentach setów denerwuje się i rozprasza nie tylko przeciwnika ale przede wszystkim naszych - patrz mecz Słowenia wynik 22:18 dla naszych i przegrana. Dostaje żółte kartki a nasza drużyna opiera zwycięstwa o spokój i opanowanie, chłodna głowę, nerwus nie jest nam potrzebny.