Siatkówka. PlusLiga. Trefl - Indykpol AZS. Koniec świetnej passy gdańszczan. "Porażka w trzecim secie nas zgasiła"

Koniec świetnej passy Trefla Gdańsk. Siatkarze znad morza przegrali z Indykpolem AZS-em Olsztyn (1:3). Prawie wszystkie sety były rozgrywane na przewagi. - Porażka w trzecim secie trochę nas zgasiła - przyznał Marcin Janusz.

Sebastian Zwiewka
Marcin Janusz WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Janusz
Gdańszczanie nie dopisali żadnego "oczka" do tabeli PlusLigi, ale walczyli z olsztynianami jak równy z równym. Trzy sety były rozgrywane na przewagi. Więcej zimnej krwi w końcówkach najczęściej zachowywali jednak siatkarze Indykpolu AZS-u. Goście wywieźli z Ergo Areny komplet punktów. Porażka (1:3) zakończyła świetną passę Trefla Gdańsk.

- Odczuwamy duży niedosyt. Mieliśmy swoje okazje, szczególnie w trzecim secie. Była nawet piłka setowa w górze, lecz jej nie wykorzystaliśmy. Mogło być wtedy 2:1 dla nas. Porażka boli, ale myślę, że wyciągniemy wnioski, obejrzymy wideo z meczu i następnym razem już to się nie wydarzy - skomentował niedzielny pojedynek Marcin Janusz w rozmowie z telewizją klubową Trefla.

To właśnie trzecia partia okazała się kluczowa. Przegrana mocno odbiła się na dalszej grze siatkarzy z Gdańska. - Porażka w trzecim secie trochę nas zgasiła. Później na pewno nie zachowywaliśmy się tak jak zwykle. Straciliśmy kilka punktów na początku czwartej partii i było nam ciężko wrócić do dobrej gry - stwierdził podstawowy rozgrywający drużyny z Trójmiasta.

Michał Winiarski nie może mieć żadnych pretensji do swoich podopiecznych. Zagrali na solidnym poziomie. - Był to tak naprawdę mecz niewykorzystanych szans. Mogliśmy zdobyć co najmniej punkt. To boli, ponieważ momentami czuliśmy, że gramy dobrze. Szkoda tych końcówek, ale Olsztyn jest bardzo doświadczonym i zgranym zespołem. Pokazali to na naszym boisku - podsumował.

Czy gdańszczanie zasłużyli na lepszy wynik?