LSK: BKS Stal Bielsko-Biała zwyciężył i uciekł Bankowi Pocztowemu Pałacowi Bydgoszcz

BKS Stal Bielsko-Biała wygrał zdecydowanie 3:0 z Bankiem pocztowym Pałacem Bydgoszcz. To trzecia wygrana Góralek z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet.

siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała
BKS Stal Bielsko-Biała miał punkt przewagi nad Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz przed bezpośrednim meczem. W poprzednim sezonie drużyny finiszowały na sąsiednich lokatach zamykających górną połowę tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Także trwające rozgrywki rozpoczęły podobnie. Drużyna lepsza we wtorek mogła jeszcze złapać kontakt z czołówką. Tę szansę wykorzystał BKS.

Bielszczanki przystąpiły do pojedynku po dwóch zwycięstwach, ponadto miały atut własnego boiska i wygrały w tym roku już dwa mecze z bydgoszczankami. Także we wtorek rozpoczęły starcie od mocnego uderzenia. W pierwszym i w drugim secie BKS konsekwentnie budował przewagę i potrafił "dowieźć" ją do końca. Pobudka przyjezdnych w trzecim secie nie potrwała długo. Prowadziły 15:10, ale już po kilku minutach zrobiło się 17:18. Podbudowany udanym pościgiem BKS zakończył mecz w trzech partiach.

MVP meczu została wybrana Andrea Kossanjowa, która zdobyła najwięcej 15 punktów. Aż cztery razy zablokowała przeciwniczkę, czym rekompensowała niedostatki w ataku. Gospodynie były lepsze od bydgoszczanek w większości elementów. Wyjątek stanowiła liczba asów serwisowych. W ważnych momentach w punktowanie przyjezdnych włączały się Olivia Różański na skrzydle oraz Kornelia Moskwa na środku siatki.

Najwięcej 11 punktów dla Pałacu zdobyła Anna Stencel. Siedem atakiem oraz cztery blokiem. Gorzej atakująca i przyjmująca drużyna miała problem ze znalezieniem liderki. Ewelina Żurowska, Monika Fedusio, a przede wszystkim Teresa Vanzurova miały kłopot z umieszczeniem piłki w polu bielszczanek. Błędy w odbiorze przelały czarę goryczy.

Pałac rozegra następne spotkanie z ŁKS-em Commercecon Łódź w piątek u siebie. Na niedzielę siatkarki z Bielska-Białej mają zaplanowane wyjazdowe spotkanie z Wisłą Warszawa.

BKS Stal Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

BKS: Smidova, Kossanjowa, Różański, Świrad, Moskwa, DeHoog, Drabek (l.) oraz Krajewska, Kowalczyk

Pałac: Mazurek, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Vanzurowa, Jagła (l.) oraz Balmas, Biedziak, Rapacz

MVP: Andrea Kossanjowa (BKS)

Czy oba kluby zakończą sezon zasadniczy Ligi Siatkówki Kobiet w górnej połowie tabeli?