Rekordowy Toncek Stern. Punkty, bloki, asy 7. kolejki PlusLigi

Bohaterów 7. kolejki PlusLigi było kilku, a najbardziej w indywidualnych klasyfikacjach wyróżnił się Toncek Stern, atakujący Visły Bydgoszcz. Zobacz, jak poradzili sobie najlepiej punktujący zawodnicy.

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Toncek Stern w ataku WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Toncek Stern w ataku

W 7. kolejce Toncek Stern pokazał ile jego dobra gra znaczy dla drużyny Visły Bydgoszcz. W meczu przeciwko Treflowi Gdańsk zdobył aż 28 punktów, co jest najlepszym indywidualnym osiągnięciem tej serii gier. Wprawdzie bydgoszczanie nie wygrali, ale dobra postawa słoweńskiego atakującego pomogła wywieźć z Gdańska cenny punkt.

Drugim najlepszym wynikiem było 25 punktów Dawida Konarskiego, który najwyraźniej wrócił do formy. Zresztą jak cały Jastrzębski Węgiel, który wygrał 3:1 z Cerrad Eneą Czarni Radom. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje Nicholas Hoag. Kanadyjczyk zdobył 23 punkty, a Asseco Resovia Rzeszów mogła pokusić się o wygraną z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Ostatecznie skończyło się na przegranej 2:3.

Najlepiej punktujący:
1. Toncek Stern (BKS Visła Bydgoszcz) - 28 punktów
2. Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel) - 25 punktów
3. Nicholas Hoag (Asseco Resovia Rzeszów) - 23 punkty

W tej kolejce na liście najlepiej blokujących zawodników zameldowali się bohaterowie meczu pomiędzy Treflem Gdańsk i Visłą Bydgoszcz. W całym spotkaniu zresztą drużyny miały w sumie na koncie aż 30 bloków, ale nie powinno nikogo to dziwić, skoro Bartłomiej Mordyl aż 8 razy skutecznie zatrzymał rywali, a Janusz Gałązka 7 razy. W bloku dobrze radzili sobie także zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Paweł Woicki i Wojciech Żaliński dorzucili do dorobku drużyny po 5 bloków każdy, a olsztyńska ekipa wygrała 3:1 z Cuprum Lubin.

Najlepiej blokujący:
1. Bartłomiej Mordyl (Trefl Gdańsk) - 8 bloków
2. Janusz Gałązka (BKS Visła Bydgoszcz) - 7 bloków
3. Paweł Woicki, Wojciech Żaliński (obaj Indykpol AZS Olsztyn) - 5 bloków

Po raz drugi pisząc o najlepiej punktujących zawodnikach, wspominamy o Tonecku Sternie. Słoweniec był najlepiej zagrywającym graczem kolejki. Aż czterokrotnie punktował w tym elemencie i jest samodzielnym liderem. Po 3 asy zanotowało aż 6 zawodników, a po 2 zaserwowało 8 siatkarzy.

Najlepiej zagrywający:
1. Toncek Stern (BKS Visła Bydgoszcz) - 4 asy serwisowe
2. Nicholas Hoag, Nicolas Marechal (obaj Asseco Resovia Rzeszów), Benjamin Toniutti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Szymański (GKS Katowice), Grzegorz Pająk (MKS Będzin), Ruben Schott (Trefl Gdańsk) - 3 asy serwisowe
3. Marcin Waliński (Aluron Virtu CMC Zawiercie), Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom), Dawid Konarski, Jurij Gladyr (obaj Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (GKS Katowice), Rafał Faryna (MKS Będzin), Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (Indykpol AZS Olsztyn), Jakub Peszko (BKS Visła Bydgoszcz) - 2 asy serwisowe

Czytaj także:
-> PlusLiga. Trefl - Visła: Podział punktów w Gdańsku. BKS przegrywa, choć był blisko sprawienia sensacji
-> PlusLiga. Cuprum Lubin nie złamał Indykpolu AZS Olsztyn. Triumf Akademików

ZOBACZ WIDEO: Rosną szanse Roberta Lewandowskiego na Złotą Piłkę? "Messi i Ronaldo zeszli na ziemię"
Który zawodnik twoim zdaniem wyróżnił się w 7. kolejce PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×