Siatkówka. Liga Mistrzów. Włoskie media zachwycone po popisie Wilfredo Leona

Wilfredo Leon, siatkarz Sir Safety Conad Perugia, pokazał się najbardziej wtedy, kiedy drużyna go potrzebowała. Odebrał przeciwnikom chęć do dalszej gry.

Krzysztof Gieszczyk
Wilfredo Leon w barwach Perugii Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Wilfredo Leon w barwach Perugii
W środę, 4 grudnia, Sir Safety Perugia wygrała mecz w Lidze Mistrzów z zespołem z Lizbony 3:1. Włosi nie zagrali znakomitego spotkania, ale mieli w swoich szeregach kilku zawodników, którzy pozwolili im zwyciężyć. Klasą dla siebie był Wilfredo Leon. Więcej o spotkaniu znajdziecie TUTAJ.

Kubańczyk z polskim paszportem skutecznie odpowiedział po przegranej przez gospodarzy drugiej partii. Przy remisie 1:1 w setach Leon wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Zdemolował Portugalczyków, posyłając im siedem asów serwisowych (na 14 wykonywanych zagrywek). W trzecim secie nowy zawodnik reprezentacji Polski zapisał na koncie 11 punktów, a gracze Sir Safety Perugia wygrali 25:15.

Włoskie media podkreślają znakomitą postawę Leona. Na volleyball.it czytamy: "Bardzo ważnym elementem do wygranej w meczu Ligi Mistrzów była zagrywka. Sam Leon miał 9 asów serwisowych. Był nie do zatrzymania w III secie, zdobył w nim 11 punktów".

Wszędzie w relacjach znalazła się informacja o świetnej postawie Wilfredo Leona. "Polsko-kubański siatkarz był gwiazdą meczu, zdobywając 23 punkty. Portugalczycy okazali się mocnym i wymagającym rywalem, ale Leon zasłużenie sięgnął po tytuł MVP meczu" - to słowa z sirsafetyperugia.it.

Trzeci set mocno zapadł w pamięć kibiców włoskiej drużyny, a zagrania Leona wzbudziły entuzjazm wśród dziennikarzy. "To był popis Leona. Pokazał wielką moc, 7 razy zdobywając punkty z zagrywki. Wybił rywalom z głowy marzenia o walce" - czytamy na pianetavolley.net.