Siatkówka. Krispol 1. Liga: Mickiewicz lepszy od Norwida, KFC Gwardia górą w derbach

W starciu "literackich" drużyn Mickiewicz Kluczbork nie dał szans Exact Systems Norwidowi Częstochowa. Gospodarze wygrali 3:0. W derbach Dolnego Śląska zwycięstwo odniosła KFC Gwardia Wrocław.

Łukasz Witczyk
piłka do siatkówki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki
Po pierwszych kilkunastu minutach meczu wydawało się, że prymat na Dolnym Śląsku na co najmniej kilka miesięcy obejmą gospodarze sobotniego starcia. Pierwszy set padł bowiem łupem Chrobrego Głogów. W kolejnych partiach górą byli już siatkarze KFC Gwardii Wrocław.

- Pierwszy set był bardzo wyrównany do momentu, gdy w końcówce Krzysztof Antosik posłał kilka precyzyjnych zagrywek, a my mieliśmy problem ze skończeniem naszych ataków. Zabrakło chłodnej głowy. Zagraliśmy bardzo dobre końcówki trzeciego i czwartego seta. Musieliśmy się jednak mocno natrudzić, by wygrać. Było to emocjonalnie trudne spotkanie, wrzało pod siatką, więc cieszę się, że zgarnęliśmy w tym meczu pełną pulę - powiedział po meczu libero Gwardii Krzysztof Kołtowski.

W starciu "literackich" drużyn Mickiewicz Kluczbork ograł Exact Systems Norwida Częstochowa 3:0. Goście tylko w pierwszym secie nawiązali walkę z kluczborczanami. Partia ta zakończyła się wynikiem 34:32. W pozostałych odsłonach to miejscowi byli górą.

W 13. kolejce Krispol 1. Ligi zwycięstwa odniosły też ekipy Stali Nysa, MCKiS-u Jaworzno, LUK Politechniki Lublin, AZS-u AGH Kraków oraz BBTS-u Bielsko-Biała.

Wyniki:

Stal Nysa - APP Krispol Września 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

SMS PZPS Spała - MCKiS Jaworzno 2:3 (26:24, 21:25, 25:22, 19:25, 11:15)

Chrobry Głogów - KFC Gwardia Wrocław 1:3 (25:20, 19:25, 26:28, 22:25)

LUK Politechnika Lublin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (20:25, 25:18, 25:16, 19:25, 15:9)

AZS AGH Kraków - KPS Siedlce 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:19)

ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:15, 14:25, 22:25, 17:25)

Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (34:32, 25:21, 25:18)

Mecz zaległy:

Chrobry Głogów - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (27:29, 25:20, 33:31, 21:25, 15:11)

14. SMS PZPS Spała 13 4 14:38

Zobacz także: Klubowe Mistrzostwa Świata. Cucine Lube Civitanova wygrało w finale. Wielki sukces Mateusza Bieńka Dobra forma reprezentantów Polski. Oto najlepsza szóstka 9. kolejki PlusLigi według portalu WP SportoweFakty