KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siatkówka. Kwalifikacje olimpijskie. Joanna Wołosz o schowaniu dumy do kieszeni

Joanna Wołosz prawdopodobnie wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020. - Szkoda mi tylko dziewczyn, które nie zostały powołane - mówi siatkarka, która domagała się zmiany selekcjonera.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Joanna Wołosz i Jacek Nawrocki (z lewej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Joanna Wołosz i Jacek Nawrocki (z lewej)
Joanna Wołosz była jedną z trzynastu reprezentantek Polski, które podpisały się pod listem do PZPS, domagając się odejścia z kadry Jacka Nawrockiego. Zawodniczka Imoco Volley Conegliano miała pretensje m.in. o to, że selekcjoner manipuluje kadrowiczkami, co wprowadza niezdrową atmosferę (WIĘCEJ TUTAJ).

W listopadzie rozgrywająca Biało-Czerwonych spotkała się jednak z Nawrockim i prawdopodobnie udało się zakopać topór wojenny. Wołosz stawi się więc na zgrupowanie reprezentacji przed wyjazdem na kwalifikacje olimpijskie do Apeldoorn (w dniach 5-12 stycznia).

- Spotkaliśmy się (z Nawrockim  - przyp. red.) przed finałem Superpucharu Włoch w Mediolanie i rozmawialiśmy przez dwie godziny. To, co tam padło, zostaje między mną, trenerem i mediatorem, który również był obecny przy rozmowie. (...) Można na chwilę schować dumę do kieszeni i spróbować powalczyć o realizację swoich celów. Dla każdego sportowca igrzyska to coś wielkiego - przyznała Wołosz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ: Bunt w kadrze siatkarek. Tak wygląda pismo, które zawodniczki wysłały do prezesa PZPS >>

29-letnia siatkarka nie chciała zdradzić, czy między nią i Nawrockim doszło do ostatecznego porozumienia. - Nie chcę wdawać się w szczegóły. Szkoda mi tylko dziewczyn, które nie zostały powołane – Pauliny Maj-Erwardt czy Martyny Grajber. To może być odbierane dwojako. Tyle tylko powiem - podsumowała.

W kwalifikacjach w Apeldoorn rywalkami Polek w walce o jedno miejsce w turnieju olimpijskim w Tokio będą zespoły: Holandii, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Niemiec i Turcji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwił
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×