KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Odwołany mecz Wisły Warszawa. Polska Liga Siatkówki S.A. przedstawia swoje stanowisko

W sobotnie popołudnie, na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem spotkania Grot Budowlanych Łódź z Wisłą Warszawa, stołeczny klub wydał oświadczenie dotyczące powodów odwołania meczu. W odpowiedzi swoje stanowisko przedstawiła również PLS S.A.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarki Wisły Warszawa z klubem kibica WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Wisły Warszawa z klubem kibica
Decyzja o poddaniu meczu w Łodzi została ogłoszona przez klub z Warszawy zaledwie kilka godzin przed zaplanowanym startem spotkania. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, wystosowanym na portalu społecznościowym przez klub Wisła Warszawa, decydujące znaczenie dla losów sprawy ma mieć odnowienie zakazu transferowego dla zawodniczek zagranicznych i brak rozgrywającej na spotkanie z Grot Budowlanymi Łódź.

Przedstawiciele Wisły Warszawa zarzucili również przedstawicielom PLS i PZPS, że w sporze z CEV oraz FIVB nie stanęli po stronie klubu. Na zarzuty zdecydowali się odpowiedzieć przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki, odnosząc się do zarzutów na łamach oficjalnego serwisu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Stanowisko Polskiej Ligi Siatkówki S.A. związane z odwołaniem meczu Wisły Warszawa.

Polska Liga Siatkówki S.A. ze zdziwieniem przyjmuje informację podaną za pośrednictwem mediów społecznościowych przez klub Wisła Warszawa, iż jego drużyna nie przystąpi do sobotniego meczu 14. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Grot Budowlanymi w Łodzi. Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż nie jesteśmy stroną w sporze klubu z FIVB.


- W piątek spotkałem się z panem Grzegorzem Kulikowskim, prezesem Wisły, który chciał, byśmy zatwierdzili do gry zawodniczkę wbrew obowiązującym nas przepisom. Pragnę podkreślić, iż Polska Liga Siatkówki S.A. jest zobowiązana do szanowania przepisów i decyzji światowej federacji FIVB, więc nie było żadnych możliwości, by spełnić tę prośbę - przyznaje prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny na łamach serwisu lsk.pls.pl. - Pragnę podkreślić raz jeszcze, nie było żadnych możliwości, żebyśmy zakwestionowali decyzję FIVB. Takie działanie mogłoby skutkować nałożeniem sankcji wobec polskiej federacji, ligi i klubów uczestniczących w rozgrywkach o europejskie puchary.

Liga Siatkówki Kobiet wraca do gry. Mistrz Polski z nową rozgrywającą na pokładzie

Siatkówka. Jakub Bednaruk zdecydowanie broni Jacka Nawrockiego. "Za dużo było tej krytyki"

Polska Liga Siatkówki S.A. informuje, iż będzie na bieżąco monitorować sytuację Wisły Warszawa. - Wierzymy, że warszawski klub przezwycięży problemy i będzie kontynuował grę w sezonie 2019/2020 - mówi prezes Zagumny.

ZOBACZ WIDEO: Michał Pol o zachowaniu Fede Valverde. "Nie ma się co obrażać. To jest futbol. Na tym to polega"
Czy pretensje Wisły Warszawa w stosunku do PLS S.A. i PZPS są uzasadnione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×