LSK: mocny powrót Giuseppe Cuccariniego. ŁKS Commercecon Łódź ponownie wygrał w trzech setach

ŁKS Commercecon Łódź wygrał 10. mecz w sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Po zwycięstwie 3:0 z #VolleyWrocław znalazł się na trzecim miejscu w tabeli.

siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź
Giuseppe Cuccarini pewnie stawia pierwsze kroki po powrocie do Polski. Z pomocą nowych podopiecznych zaczął odbudowywać pozycję ŁKS-u Commercecon Łódź w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Po zwycięstwie 3:0 z DPD Legionovią Legionowo drużyna Włocha wygrała bez straty seta również z #VolleyemWrocław.

Pierwsze akcje w meczu wygrał co prawda zespół ze stolicy Dolnego Śląska i wyszedł na prowadzenie 4:1. Nie była to jednak zapowiedź kolejnych zaskoczeń, ponieważ #Volley nacieszył się swoją zaliczką przez kilka minut. ŁKS sprawnie odwrócił wynik, wypracował sobie przewagę 24:17 i wykorzystał trzecią piłkę setową na 25:19.

W drugim secie ŁKS prowadził od początku do końca i zwyciężył 25:20. Najwięcej piłek w ataku trafiało do Aleksandry Wójcik, Katariny Lazović oraz Moniki Bociek, które choć nie unikały pomyłek, były zdecydowanie skuteczniejsze od gospodyń. Lazović została wybrana MVP meczu.

Siatkarki z Wrocławia nie miały już nic do stracenia i w trzecim secie zaryzykowały. Brawura opłaciła się, a ŁKS znalazł się pod presją, której nie poczuł we wcześniejszych partiach. Dobrym finiszem od 21:20 do 25:20 udowodnił, że zasługuje na komplet punktów.

ŁKS Commercecon Łódź jako czwarta drużyna w Lidze Siatkówki Kobiet dobrnęła do granicy 10 zwycięstw. Przed nim dokonały tego Chemik, Developres i Grot Budowlani. Mistrz Polski awansował na trzecie miejsce w tabeli kosztem lokalnego rywala. Pokonana ekipa z Wrocławia przegrała trzeci raz z rzędu i pozostaje przedostatnia w lidze.

#VolleyWrocław - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Volley: Mras, Murek, Felak, Gancarz, Fedorek, Rasińska, Dzikowicz (libero), Pancewicz (libero) oraz Wers, Gajewska, Kasprzak

ŁKS: Mori, Wójcik, Lazović, Kwiatkowska, Alagierska, Bociek, Korabiec (libero) oraz Skrzypkowska, Pacak, Strasz (libero).

MVP: Katarina Lazović (ŁKS)

Czy ŁKS Commercecon Łódź awansuje do finału mistrzostw Polski?