Liga Mistrzów: Cucine Lube Civitanova wygrało włoską batalię. Mateusz Bieniek zmiennikiem

Cucine Lube Civitanova awansowało z pierwszego miejsca w grupie A do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Drużyna Mateusza Bieńka zapewniła to sobie zwycięstwem 3:1 z Itasem Trentino.
siatkarze Cucine Lube Civitanova Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova

Cucine Lube Civitanova miało przed meczem o zwycięstwo i cztery punkty więcej od Itasu Trentino, więc niezależnie od wyniku pozostałoby na pierwszym miejscu w tabeli. Wygrana gwarantuje, że będzie na szczycie do końca fazy grupowej.

Konfrontacja była początkowo zaciętą batalią, a dwa sety zostały rozstrzygnięte w walce na przewagi. Pierwsza partia padła łupem Itasu, druga Lube i nikt nie zamierzał odpuścić przeciwnikom. Uros Kovacević i Osmany Juantorena prowadzili ostrzał z obu stron siatki. Dopiero w trzecim secie zarysowała się przewaga podopiecznych Ferdinando De Giorgego, którzy odnieśli kolejno zwycięstwa 25:17 i 25:22.

Mateusz Bieniek był zmiennikiem i wchodził w pole serwisowe.

Prowadzona przez Mariusza Sordyla drużyna Fenerbahce poniosła piątą porażkę w Lidze Mistrzów. W konfrontacji z sąsiadem w tabeli Jihostrojem Czeskie Budziejowice liczyła na więcej, a skończyło się wynikiem 0:3. Fenerbahce podjęło walkę, sety były wyrównane, ale przegrało konfrontację na siatce. Na przykład w blokach było 10:2 dla Jihostroju. Najwięcej - 19 punktów dla zespołu ze Stambułu zdobył Salvador Hidalgo Oliva, były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.